Ferie zimowe 2015
Z okazji Dnia Zakochanych i rozpoczynających się ferii zimowych, w piątek 13 lutego nauczyciele języka angielskiego, państwo Agnieszka i Tomasz Adamczyk, przygotowali wraz z uczniami klas szóstych przedstawienie nawiązujące do teleturnieju telewizyjnego "Randka w ciemno". Bardzo zabawny program artystyczny, świetni aktorzy, wprowadzili nas w nastrój relaksu i wyczekiwanego odpoczynku podczas ferii. Organizatorom dziękujemy, że udało im się odczarować i zaczarować "piątek trzynastego".
W środę, 11 lutego odbył się apel podsumowujący I okres roku szkolnego 2014/2015. Na wstępie, jak co roku, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie przekazali uczniom najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych. Następnie panie dyrektor Maria Nowak i Bożena Adamczyk przedstawiły uczniom wyniki nauczania i zachowania w I okresie. Największe średnie ocen uzyskały klasy: Va (4,43), IVb (4,35) oraz Vb (4,15).
Oto lista wyróżnionych uczniów z klas IV - VI (średnia ocen 4,75 i więcej, wzorowe lub bardzo dobre zachowanie):
1. Frej Maja kl. IV a
2. Łabuda Mikołaj kl. IV a
3. Mazurek Weronika kl. IV a
4. Trzaskacz Nikola kl. IV a
5. Waleron Alicja kl. IV a
6. Ziembiński Jakub kl. IV a
7. Blicharska Patrycja kl. IV b
8. Chatys Magdalena kl. IV b
9. Ćwiklińska Oliwia kl. IV b
10. Kowalska Karolina kl. IV b
11. Olszak Natalia kl. IV b
12. Piasecka Martyna kl. IV b
13. Prokop Julita kl. IV b
14. Stachura Marta kl. IV b
15. Synowska Ewa kl. IV b
16. Wojtachnio Mikołaj kl. IV b
17. Adamczyk Mateusz kl. V a
18. Drej Szymon kl. V a
19. Michałkiewicz Magdalena kl. V a
20. Michno Wiktoria kl. V a
21. Skrobich Bartosz kl. V a
22. Szczęsny Patryk kl. V a
23. Wieliński Szymon kl. V a
24. Jeżewska Dominika kl. V b
25. Krzelowska Anna kl. V b
26. Simela Wojciech kl. V b
27. Szewczyk Kinga kl. V b
28. Czerwik Bartłomiej kl. VI a
29. Dziopa Roksana kl. VI a
30. Górecka Klaudia kl. VI a
31. Kiljan Weronika kl. VI a
32. Blicharski Wiktor kl. VI b
33. Stępień Martyna kl. VI b
34. Żurek Szymon kl. VI b
Uczniowie klas III, którzy otrzymali odznakę "Wzorowego ucznia":
Bekier Kacper kl. III a
Fiutek Zuzanna kl. III a
Glita Oliwia kl. III a
Kiljan Aleksandra kl. III a
Krzepkowski Kacper kl. III a
Malarczyk Julia kl. III a
Michno Gabriela kl. III a
Barszczewski Jakub kl. III b
Filip Nina kl. III b
Jaros Oskar kl. III b
Kowalczyk Kamil kl. III b
Kuśmierz Kacper kl. III b
Lasota Natalia kl. III b
Różyc Igor kl. III b
Smolarczyk Julia kl. III b
Stradomski Jakub kl. III b
Wojciechowski Kacper kl. III b
Pak Kacper kl. III Filia
W piątek, 6 lutego, naszą bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 Bajkowa Ciuchcia. Pani bibliotekarka rozmawiała z przedszkolakami na temat rodzajów bibliotek, pomieszczeń bibliotecznych i ich zbiorów, wypożyczania itp. Przybliżyła im też sylwetkę polskiego autora książek dla dzieci, Grzegorza Kasdepki, oraz przeczytała fragment jego książki pt. "Kacperiada". Dzieci w podzięce wyrecytowały wierszyk i obdarowały pięknymi, własnoręcznymi rysunkami bohaterów znanych baśni, które zdobią teraz naszą bibliotekę, za co gorąco moim gościom dziękuję.
Anna Haczyk - bibliotekarz szkolny
W poniedziałek, 2 lutego, w naszej szkole odbył się finał konkursu wiedzy o sporcie dla super kibiców, przeprowadzonego na wzór programu telewizyjnego „Jeden z Dziesięciu”. Konkurs, przygotowany przez pana Piotra Wieczorka, przy współpracy pani Małgorzaty Gajdy-Blicharskiej, niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów – na udział w eliminacjach do tegorocznej, ósmej już edycji, zdecydowała się rekordowa grupa 71 osób, w tym 24 dziewczęta.
Tematyka konkursu tradycyjnie obejmowała aktualne, najważniejsze wydarzenia sportowe, sylwetki i sukcesy wybitnych sportowców krajowych i zagranicznych oraz podstawowe przepisy najpopularniejszych dyscyplin sportowych i była to nie tylko dobra forma sprawdzenia wiadomości uczniów z tego zakresu, ale przede wszystkim okazja do zainteresowania młodych ludzi ekscytującym światem sportu i kształtowania postaw patriotycznych, zwłaszcza, że miniony rok i początek obecnego był dla polskiego sportu niezwykle udany (fantastyczny występ na Zimowych Igrzyskach w Soczi, mistrzostwo świata siatkarzy, wywalczone przed własną publicznością czy brązowe medale zdobyte przez szczypiornistów na katarskim mundialu).
Nieco ponad dwa tygodnie przed finałem, dokładnie 16 stycznia, przeprowadzono eliminacje, w których prawo startu mieli wszyscy uczniowie z klas IV-VI. Każdy, kto się zgłosił, musiał się zmierzyć z krótkim testem składającym się z 20 pytań (za każdą poprawną odpowiedź przyznawano 1 punkt), którego wyniki były podstawą do wyłonienia dziesiątki finalistów. Zadanie okazało się całkiem łatwe, gdyż średni wynik oscylował w granicach 14 punktów, a aby uzyskać przepustkę do finałowej dziesiątki, należało zdobyć nieco powyżej 18 punktów. Ostatecznie w gronie szczęśliwców znaleźli się: Mateusz Strzeszkowski (zdobył komplet punktów); Mateusz Chodakowski; Wiktor Blicharski i Szymon Żurek (wszyscy reprezentowali klasę 6b), Jakub Szewczyk (6a); Szymon Wieliński (5a – również bezbłędny w teście) oraz Wiktor Nowakowski; Mikołaj Wojtachnio; Mikołaj Ptak i Oliwia Ćwiklińska (cała czwórka to przedstawiciele klasy 4b).
W pierwszym etapie, w którym trzy serie pytań skierowane były kolejno do wszystkich dziesięciu graczy, ośmiu zachowało komplet szans, natomiast dwóch z nich udzieliło po jednej błędnej odpowiedzi. W drugiej rundzie uczestnicy konkursu wyznaczali do odpowiedzi siebie nawzajem, tak by wyłonić finałową trójkę. Po zaciętej batalii, w której tym razem padło w sumie 97 pytań, do ścisłego finału zakwalifikował się Jakub Szewczyk; Mateusz Strzeszkowski i Mikołaj Ptak.
W decydującej rozgrywce emocji również nie brakowało – po pierwsze zadano w niej 39 pytań, po drugie przez dłuższy czas trójka finalistów dzielnie walczyła, często ryzykując wyznaczeniem siebie do odpowiedzi. Jako pierwszy z gry odpadł Mikołaj Ptak, a tuż po nim swoje szanse stracił Mateusz Strzeszkowski, co sprawiło, że zwycięzcą został Jakub Szewczyk. Po wyeliminowaniu rywali, reprezentant klasy 6a dysponował kompletem szans, dzięki czemu mógł śrubować swój wynik, odpowiadając na kolejne pytania. W sumie Kuba udzielił 18 poprawnych odpowiedzi, gromadząc łącznie 222 punkty.
Na zakończenie odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy – tytuły wytrawnych kibiców sportowych, gadżety z logo siatkarskiego klubu PlusLigi – Effector Kielce, których fundatorem był Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej w Kielcach, kupony rabatowe na odbitki zdjęć sponsorowane przez Studio Fotograficzne Łukasza Skrzypczyka, upominki przekazane przez Urząd Miejski w Jędrzejowie oraz karnety (dla pierwszej trójki) i bilety wstępu na basen ufundowane przez Pływalnię Miejską w Jędrzejowie. Z kolei triumfator konkursu otrzymał miano Super Wytrawnego Kibica Sportowego i został nagrodzony okazałym grawertonem, ufundowanym przez dyrektora szkoły – panią Marię Nowak oraz „futbolówką” z nowej kolekcji firmy Adidas. Nagrody-niespodzianki (kalendarze siatkarskie) rozlosowano także wśród uczniów, którzy wzięli udział w eliminacjach, a którym nie udało się awansować do finału.
Piotr Wieczorek
28 i 29 stycznia odbyły się w naszej szkole bale karnawałowe. Klasy I - VI bawiły się po południami w sali gimnastycznej, a oddziały przedszkolne i zerówki do południa w swoich salach.
Samorząd Uczniowski przygotował konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową, który został rozstrzygnięty w czasie balów: pierwszego dnia w kategorii klas IV - VI, oraz drugiego w kategoriach klas I, II i III.
23 stycznia odbyło się przygotowane przez uczniów klasy IIb oraz wychowawcę panią Jolantę Sędek, przedstawienie pt. "Sąd nad fast - foodami". Ciekawa forma rozprawy sądowej, piękne dekoracje i pouczające przesłanie bardzo przypadły do gustu młodej publiczności klas I - III. Całość podsumowała w kilku słowach pani pielęgniarka Magdalena Palmąka.
16 stycznia, w naszej szkole odbyły się eliminacje do ósmej edycji Konkursu Wiedzy o Sporcie „Jeden z Dziesięciu”, którego organizatorem jest Piotr Wieczorek, nauczyciel wychowania fizycznego.
W tym roku do eliminacyjnego etapu zgłosiła się rekordowa, 72-osobowa grupa uczniów, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę o sporcie. Zadaniem, jakie czekało każdego śmiałka, który podjął to wyzwanie, było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań dotyczących wielu dyscyplin sportowych. Za bezbłędnie napisany sprawdzian można było uzyskać maksymalną liczbę 20 punktów.
W eliminacjach do tegorocznej edycji konkursu 2 uczestnikom udało się uniknąć błędu. Olbrzymią wiedzą sportową wykazał się Mateusz Strzeszkowski z klasy 6b i Szymon Wieliński z klasy 5a, którzy w imponującym stylu zaliczyli test z kompletem punktów. Z jedną błędną odpowiedzią test napisało 4 uczniów: reprezentant klasy 6a – Jakub Szewczyk; 2 przedstawicieli klasy 6b – Mateusz Chodakowski i Wiktor Blicharski oraz, reprezentujący klasę 4b, Wiktor Nowakowski. Cztery ostanie miejsca w finale należą do Szymona Żurka (klasa 6b – 18,7), Mikołaja Wojtachnio (4b, osiągnął podobny wynik), Mikołaja Ptaka (4b, 18,5 punktu) oraz jedynej dziewczyny w tym gronie – Oliwii Ćwiklińskiej z klasy 4b, która uzyskała 18,2 punktu. Zatem w finałowej dziesiątce wystąpią uczniowie z 4 klas – po 4 finalistów mają klasy 6b i 4b (postawa uczniów tej klasy jest prawdziwą niespodzianką), a po jednym klasy 6a i 5a.
Finał konkursu przewidziany jest na poniedziałek, 2 lutego. Wszystkim finalistom gratulujemy wiedzy sportowej i życzymy powodzenia w finałowej grze.
Piotr Wieczorek
W czwartek, 15 stycznia, w naszej szkole odbyło się podsumowanie kolejnej imprezy sportowej – Jesienno-Zimowej Ligi tenisa stołowego, której celem było promowanie tej dziedziny sportu, poszerzenie sportowej ofert szkoły, a przy okazji też stworzenie możliwości rywalizacji na tym polu. Podzielone na dwie rundy (jesienną i zimową) rozgrywki, prowadzone były przez blisko 3 miesiące, co sprawiło, że była to najdłuższa sportowa impreza w tej szkole.
W szkolnych rozgrywkach, zorganizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego, Piotra Wieczorka, uczestniczyło 16 miłośników ping-ponga z klas piątych i szóstych, którzy stoczyli między sobą po 15 pojedynków w każdej rundzie (zgodnie z formułą ligi grano systemem mecz i rewanż). W sumie odbyło się 240 meczy (walka toczona była do 2 wygranych partii), w których rozegrano 574 sety (94 starcia zakończyły się wynikiem 2-1) i zdobyto ponad 10500 punktów.
Najlepszym tenisistą rozgrywek został Bartosz Celary z klasy 6b, który zwyciężył w 27 spotkaniach (w 3 musiał uznać wyższość rywali). Drugie miejsce, z bilansem 25 triumfów i 5 porażek, zajął Marcin Radziejewski z klasy 6a, który był liderem po rundzie jesiennej, ale w porze zimowej stracił nieco formę i niespodziewanie znalazł pogromców. Na trzeciej pozycji w tabeli końcowej uplasował się Kacper Borowiecki. Reprezentant klasy 5a świetnie spisywał się w rundzie zimowej, w której odniósł 13 zwycięstw, a przegrał tylko dwukrotnie. Łącznie zanotował 24 sukcesy i 6 przegranych. Kolejne miejsca zajęli: Mateusz Adamczyk (5a, bilans gier 23-7); Szymon Wieliński (5a, 20-10); Aleksander Maludziński (6b, 19-11); Wojciech Simela (5b, 18-12); Jakub Szewczyk (6a, 18-12); Patryk Blicharski (6a, 15-15); Kacper Krążek (6a, 12-18); Krystian Równicki (6a, 10-20); Mateusz Strzeszkowski (6b, 9-21); Patryk Pak (5a, 8-22); Krzysztof Gredka (6a, 7-23); Wojciech Równicki (6b, 4-26) i Alan Pokrzepa (5a, 1-29).
Wszyscy uczestnicy tenisowej ligi otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast uczniowie, którzy uplasowali się w czołowej trójce, zostali nagrodzeni statuetkami w kolorze zgodnym z zajętym miejscem. Dekoracji uczestników dokonał dyrektor szkoły – pani Maria Nowak.
Piotr Wieczorek
Organizator rozgrywek
Jednym z magicznych elementów Bożonarodzeniowych Świąt jest tradycyjna szopka, makieta przedstawiająca wnętrze stajenki betlejemskiej podczas nocy narodzenia Syna Bożego. Świąteczna szopka, obecna jest w tradycji Świąt Bożego Narodzenia pod postacią miniatury, jak również w rzeczywistym wymiarze. Tradycyjna szopka bożonarodzeniowa przedstawiana jest zazwyczaj w formie stajenki, niemniej warto zauważyć, iż niekiedy konstruowana jest również w charakterze jaskini bądź też groty. Korzeni szopki bożonarodzeniowej doszukać się możemy już w roku 330 n.e. Wtedy to właśnie cesarzowa Helena poleciła, by w znajdującej się w Betlejem grocie, wybudować marmurowy żłóbek, który miał upamiętniać narodziny Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. Tradycja wykonywania szopek jest niezwykle bogata i trwa do dziś dzień.
Aby ją kontynuować dyrektorzy Centrum Kultury i Muzeum Zegarów Słonecznych w Jędrzejowie od kilku lat organizują konkurs na najpiękniejszą szopkę. 14 stycznia 2015r. w Centrum Kultury w Jędrzejowie w kawiarni „Finezja” odbyło się uroczyste wręczenie nagród.
Z 43 prac, które zostały zgłoszone do konkursu w tym 10 z naszej szkoły, jury nagrodziło m in. szopkę Alicji Lechowicz uczennicy klasy VIb i wyróżniło szopkę wykonaną na zajęciach plastycznych przez uczennice klasy IVb – Patrycję Blicharską, Julię Marcinkowską, Martę Stachurę i Martynę Piasecką.
Agnieszka Stradomska - Michalska
W środę, 14 stycznia 2015 r., odbyło się podsumowanie Football Challenge 2014 – Szkolnej Ligi Piłkarskiej. W rozgrywkach, zorganizowanych i przeprowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego, pana Piotra Wieczorka, udział wzięły 4 drużyny reprezentujące klasy piąte i szóste naszej szkoły. Drużyny klasowe rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym, w 4-osobowych składach na boisku. W sumie odbyło się 6 spotkań w 3 terminach - mecze pierwszej kolejki odbyły się 19 listopada, natomiast 10 i 17 grudnia rozegrano drugą i trzecią serię gier. Ogółem strzelono 39 bramek, co daje nam średnią 6,5 gola na mecz.
Najlepszym zespołem okazała się ekipa klasy 6a, która odniosła dwa zwycięstwa (6-4 z 5a i 9-2 z 5b) i raz zremisowała (3-3 w decydującym o ligowym mistrzostwie pojedynku z kolegami z klasy 6b). Drugie miejsce w tabeli zajęli piłkarze klasy 6b, którzy również wygrali dwa starcia (7-0 z 5b i 2-1 z 5a), ale mieli gorszy bilans bramkowy. Trzecią pozycję wywalczyli reprezentanci klasy 5a, którzy ograli swych rówieśników z klasy 5b 2-0. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem.
Królem strzelców rozgrywek został Marcin Radziejewski z klasy 6a, który w sumie zaliczył 7 trafień do bramki przeciwników. Miano najlepszego bramkarza przypadło Bartkowi Celaremu z klasy 6b. Najważniejsze wyróżnienie indywidualne – tytuł Najlepszego Zawodnika Ligi – otrzymał Marcin Radziejewski (6a), który w głosowaniu otrzymał 3 głosy. Wszystkie dyplomy i wyróżnienia indywidualne wręczyła pani dyrektor Maria Nowak.
Piotr Wieczorek
W niedzielę, 11 stycznia, 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, kwestują na terenie Klasztoru OO. Cystersów w Jędrzejowie.
Szczęśliwego Nowego Roku!
Wesołych Świąt!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku
odpoczynku od codziennych obowiązków,
jak najwięcej powodów do radości
i dużo wzajemnej życzliwości
życzy Dyrekcja Szkoły
W czwartek, 18 grudnia odbyły się przygotowane, podobnie jak w ubiegłych latach, przez panią Katarzynę Palimąkę i O. Rafała, szkolne jasełka. Jak zawsze refleksyjne, jak zawsze piękne. Młodzi aktorzy z klas IVa, Va, VIa oraz VIb, w cudowny sposób wprowadzili nas w nastrój zbliżających się świąt. Najbardziej wzruszająca scena to chwila, kiedy Józef z Maryją przychodzą do wspóczesnych ludzi, biednych i bezdomnych, jak Oni, zostają przez nich przygarnięci na nocleg w kartonowych pudłach. I jeszcze jedna, kiedy bohater (Patryk Rogowski klasa VIa) krzyczy: "Nie jestem przegrany, jestem ocalony!" Dziękujemy za cudownie wzruszające chwile...
18 grudnia w świetlicy szkolnej gościliśmy zaprzyjaźnionych policjantów panów: aspiranta Michała Kowalczyka i dzielnicowego sierżanta sztabowego Piotra Nowaka. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas udzielania pomocy poszkodowanym (umiejętność korzystania z telefonów alarmowych) oraz zachowaniu ostrożności podczas kontaktów z nieznajomymi.
Nasi goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Panowie policjanci uczulili także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Bezbłędnie odgadywały zagadki obrazkowe przygotowane przez obu panów.
Na koniec spotkania panowie policjanci rozdali uczniom gadżety odblaskowe, które wzbudziły radość najmłodszych. Podczas spotkania panowała sympatyczna atmosfera, a przekazane uczniom cenne informacje na pewno będą przydatne podczas przerwy świątecznej. Serdeczne podziękowania dla panów policjantów składają wychowawcy świetlicy i uczniowie.
Małgorzata Rusin - Woźnica
Aby wprowadzić uczniów w starą tradycję przygotowywania ozdób i ubierania choinki panie uczące plastyki i techniki zorganizowały konkurs pt: "Najpiękniejsza choinka 2014 roku" mający na celu rozpowszechnianie tradycji obchodów Świąt Bożego Narodzenia oraz przypomnienie o znaczeniu i symbolice choinkowych ozdób. 13 uczniów, którym bliskie było kultywowanie naszych tradycji wzięło udział w w/w konkursie. Po burzliwych obradach jury w składzie p. D. Mierzwińska i p. Joanna Podgórska wyłoniło najciekawsze prace. Przyznano dwa pierwsze miejsca: Emilia Rosół i Liwia Pluta z klasy V b, drugie miejsce - Weronika Mazurek z klasy IV a i za szczególne wrażenia artystyczne wyróżnienie otrzymał Kacper Gągol uczeń klasy V a. Dziękujemy uczniom za wzięcie udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Stradomska - Michalska
W niedziele 14 i 21 grudnia w Klasztorze oo. Cystersów w Jędrzejowie odbędzie się Świąteczny Kiermasz Charytatywny. Patronat nad nim sprawuje "Caritas", Szkolne koło wolontariatu i świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie. Młodzi wolontariusze, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami (Małgorzata Rusin - Woźnica, Monika Dąbrowa, Małgorzata Grzesik, Anna Haczyk, Katarzyna Palimąka i O. Jakub) wystawili na sprzedaż własnoręcznie wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli choinki, stroiki, bombki i kartki świąteczne. Zyski z kiermaszu będą przeznaczone na zakup artykułów do paczek świątecznych dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Serdecznie zapraszamy!
11 grudnia zakończył się konkurs plastyczny dla klas IV - VI "Świąteczne dekoracje i kartki", zorganizowany przez panie Małgorzatę Rusin - Woźnicę i Annę Haczyk. Prace były oceniane w trzech kategoriach: stroiki, bombki oraz kartki świąteczne. Pierwsze miejsca zajęli: Piotr Michałkiewicz klasa Vb, Joanna Baranek klasa VIb oraz Weronika Mazurek klasa IVa. Wyróżnieni zostali też: Katarzyna Kielesińska klasa VIa, Martyna Grad klasa VIa, Roksana Nowak klasa IVb, Zuzanna Krążek klasa Va i Weronika Słoma klasa Vb. Najważniejszym celem konkursu było przekazanie przez dzieci wszystkich prac na Świąteczny Kiermasz Charytatywny, który odbędzie się w najbliższe niedziele, 14 i 21 grudnia w Klasztorze OO. Cystersów w Jędrzejowie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdeczenie dziękujemy za ich wkład w kiermasz świąteczny.
W środę, 10 grudnia, w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Quiz Siatkarski rozgrywany pod hasłem „Sport i zabawa to super sprawa”, którego organizatorem jest pan Piotr Wieczorek, nauczyciel wychowania fizycznego. Głównym celem tegorocznej edycji tej imprezy było celebrowanie sukcesu polskich siatkarzy, którzy podczas niedawno zakończonych mistrzostw świata przeprowadzonych w Polsce, w imponującym i ekscytującym stylu zdobyli złote medale. Wzorem ubiegłego roku, w zabawie udział wzięły zespoły szkolne z trzech szkół miejskich, reprezentowane przez 6-osobowe drużyny – 3 dziewczynki i 3 chłopców (skład zgodny z liczbą siatkarzy grających na boisku), tym razem z klas piątych. Korzystając z akcesoriów kibicowskich i mikołajkowych gadżetów, członkowie wszystkich zespołów przystąpili do niej ubrani w barwy biało - czerwone, co w oczywisty sposób podkreślało charakter imprezy.
Reprezentanci szkół rywalizowali w dwóch konkurencjach sportowych (gry i zabawy sprawnościowe) i dwóch konkurencjach typowo siatkarskich (wykonanie zagrywki i odbicia piłki sposobem górnym do celu) oraz wykazywali się wiedzą dotyczącą zagadnień związanych z siatkówką (uczniowie musieli między innymi odpowiedzieć na pytania z zakresu przepisów tej dyscypliny sportowej oraz na pytania dotyczące najważniejszych wydarzeń siatkarskiego mundialu z akcentem na dokonania Biało - Czerwonych, a także rozpoznać na zdjęciu polskich mistrzów świata).
Za zwycięstwo w konkurencji sprawnościowej drużyna otrzymywała 10 punktów, a pokonane zespoły odpowiednio 7 punktów za drugie miejsce i 5 punktów za miejsce trzecie. Z kolei w konkurencjach wiedzowych drużyny uzyskiwały po dwa punkty za każdą prawidłową odpowiedź.
Uczniowie wszystkich szkół znakomicie poradzili sobie z zadaniami, a cała impreza, dzięki nietypowej formule, dostarczyła im wiele radości i sportowych emocji, jednocześnie zachęcając do uprawiania tej trudnej, ale wspaniałej dziedziny sportu. W nagrodę za ambitną walkę, zgodną z zasadami fair play, wszyscy uczestnicy zabawy, podobnie zresztą jak polscy siatkarze po finałowym meczu w katowickim „Spodku”, otrzymali medale w najbardziej pożądanym kolorze. Wszystkie reprezentacje zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, a drużyna, która zgromadziła najwięcej punktów, mogła wznieść w górę puchar ufundowany przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie, panią Marię Nowak. Wyniki jednak niech pozostaną tajemnicą, gdyż zgodnie z hasłem imprezy, najważniejsza była dobra zabawa w sportowej atmosferze.
Nasz zespół był reprezentowany przez Martę Stachurę z klasy 4b, Kingę Równicką, Oliwię Wcisło i Mateusza Ulatowskiego z klasy 5b oraz Kacpra Borowieckiego i Szymona Wielińskiego z klasy 5a. Drużynę prowadził i przygotował pan Piotr Wieczorek.
Piotr Wieczorek