Nawigacja

  • I miejsce w konkursie piosenki anglojęzycznej

    10 grudnia w Małogoszczu odbył się V Regionalny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowali Konrad Seredyka z klasy II b i Alicja Lechowicz z klasy VI b. Jury zostało oczarowane brawurowym wykonaniem znanej piosenki "Singin' in the rain" w wykonaniu Konrada, którego przygotowała pani Agnieszka Adamczyk. Zdobył on I miejsce w kategorii klas I - III. Alicja zaprezentowała piosenkę "Titanium", która bardzo podobała się publiczności.

  • Wyniki konkursów przedmiotowych

    W listopadzie odbyły się szkolne etapy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, 13 listopada konkurs matematyczno - przyrodniczy, w którym wzięło udział siedmiu uczniów klas VI oraz trzech uczniów klas V, 19 listopada konkurs języka angielskiego, wzięło w nim udział 20 uczniów, oraz 26 listopada  konkurs humanistyczny, w którym wystartowało 17 uczniów klas V i VI. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się  Wiktor Blicharski z klasy VIb (humanistyczny), Bartłomiej Czerwik z klasy VIa (matematyczno - przyrodniczy), oraz Wojciech Simela z klasy Vb (język angielski).

  • Mikołajki

     W poniedziałek, 8 grudnia dalszy ciąg mikołajkowych atrakcji. W sali gimnastycznej odbyła się druga część "Mikołajek na sportowo", tym razem dla klas I - III, przygotowana przez panią Małgorzatę Bąkiewicz i pana Piotra Wieczorka. Natomiast w czytelni szkolnej miała miejsce akcja charytatywna "Mikołajkowe dary", przygotowana przez pedagogów szkolnych, panie Bożenę Adamczyk i Małgorzatę Grzesik. To krótkie przedstawienie artystyczne połączone z rozdawaniem paczek dla wybranych dzieci.

  • Mikołajki

     Dzisiejszy dzień w naszej szkole był radosny i obfitował w wiele atrakcji, a wszystko to za sprawą jutrzejszego dnia Świętego Mikołaja. Na pierwszych dwóch godzinach lekcyjnych, w sali gimnastycznej odbył się turniej gier i zabaw dla klas IV - VI "Mikołajki na sportowo" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Paczki mikołajkowe dotarły do uczniów klas I - III za sprawą poczty samorządowych pomocników Świętego Mikołaja. Na trzeciej godzinie lekcyjnej, w holu II piętra pojawiła się choinka, udekorowana jak co roku własnoręcznie robionymi przez dzieci bombkami. Odbyło się też przedstawienie oraz spotkanie z Mikołajem, przygotowane przez wychowawczynie klas pierwszych. Mamy nadzieję, że zarówno młodsze jak i starsze dzieci były tego dnia szczęśliwe. Właśnie tego szczęścia przede wszystkim życzymy im z okazji jutrzejszego święta. 

  • "Miś Ambroży"

    W dniu 28 listopada, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci z jędrzejowskich zerówek, w tym naszą klasę Oa, na interaktywne spotkanie pt. "Miś Ambroży". Spotkanie przygotowała grupa teatralna EDU - ARTIS z Krakowa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, śpiewając i tańcząc przygotowały z Tygryskiem przyjęcie urodzinowe dla Misia Ambrożego.

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     „Miękki, puchaty, duży lub mały i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo czy jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś! Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Chyba nie domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś.

    Na pewno każdy – mały i duży ma ulubionego Pluszowego Misia. Może to być mały, bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny, kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów – Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Paddington. Miś Pluszowy wyjątkowy i ukochany nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy”.

    Dlatego Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy również w naszej świetlicy szkolnej. Dzieci przyniosły swoje pluszaki, dzieliły się opowieściami dotyczącymi swoich przyjaciół, oglądały i słuchały bajek o tematyce „misiowej”. W tym dniu zorganizowany został również konkurs plastyczny - „Mój przyjaciel Miś”. Dzieci chętnie uczestniczyły w malowaniu portretów, a nagrodą dla wszystkich były skromne gadżety i słodkości.

    Małgorzata Rusin - Woźnica

  • II i IV miejsce w turnieju "Z podwórka na stadion..."

    W środę, 26 listopada w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie odbył się powiatowy etap XV Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców, pierwsza pod opieką pana Marcina Miksztala, która zajęła IV miejsce oraz druga z panem Piotrem Wieczorkiem, która wywalczyła II miejsce.

  • II miejsce w przeglądzie "Dziękuję, NIE..."

    20 listopada odbył się w Centrum Kultury w Jędrzejowie, zorganizowany przez Urząd Miejski, X przegląd inscenizacji teatralnych poświęcony tematyce uzależnień pt. "Dziękuję, NIE..." Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie o pajacyku Pinokio zdobywając II miejsce w przeglądzie. Należy też dodać, że nasza uczennica Weronika Kiljan z klasy VIa otrzymała wyróżnienie dla najlepszego artysty. Przedstawienie przygotowały panie Małgorzata Grzesik i Katarzyna Palimąka, natomiast za scenografię były odpowiedzialne panie Anna Adamczyk i Małgorzata Rusin - Woźnica. Gratulujemy młodym artystom oraz ich opiekunom.

  • Przedstawienie "Szkolna Kasa Oszczędności..."

    19 listopada klasa IIa zaprezentowała uczniom klas I-III inscenizację pt: ”Szkolna Kasa Oszczędności uczy nas: gospodarności, solidności, zaradności, wytrwałości …” pod kierunkiem opiekunek SKO Renaty Nowak i Anny Skiby. Uczniowie recytowali wiersze i przytaczali sentencje o zaletach oszczędzania, oraz przysłowia ludowe, np.: „I z nędzy można dojść do pieniędzy”, „Obejrzyj grosz dwa razy nim go raz wydasz”. Kolorowe dekoracje zachęcały do oszczędzania.

  • Święto Niepodległości

    "Wieczne odpoczywanie
    Racz im dać, Panie.


    Na Powązkach, na placach, na skwerach.
    Pod ruinami domów.
    W zasypanych piwnicach.
    Tam, gdzie kto padł,
    Gdzie umierał.”

     

    12 listopada uczniowie klasy VI b wraz z chórem szkolnym zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pokazujący różne karty w dziejach Polski – od wydarzeń smutnych i tragicznych (rozbiory i ich skutki, II wojna), przez zaskakujące i wzniosłe (mobilizacja Warszawy, wybuch powstania warszawskiego) po radosne (odzyskanie niepodległości w 1918 roku, a potem koniec II wojny światowej).

    Okazją dla przedstawienia o takiej tematyce stały się trzy wielkie, godne uczczenia rocznice przypadające na 2014 rok – 96 rocznica odzyskania niepodległości, 75 rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 70 rocznica powstania warszawskiego.

    Motywem przewodnim, powtarzającym się wielokrotnie w różnych częściach występu, były słowa wypowiadane przez grupę aktorów:

     

    Wojna nigdy nie jest daleko, wojna zawsze jest bardzo blisko”.

     

    Wiersze i piosenki wykorzystane w montażu miały przypominać o bohaterach tych wydarzeń – indywidualnych, ale i zbiorowych, nieznanych, bezimiennych, spoczywających we wspólnych mogiłach albo tam, gdzie dosięgnęła ich kula..., ale i poczuć siłę charakteru oraz więzi, jakie łączyły ludzi trudnych czasów – czasów apokalipsy.

     

    (....) na miejsce, gdzie żyło milion ludzi

    przyszła pustka po milionie ludzi”

     

    Szczególne miejsce w przedstawieniu zostało poświęcone wyjątkowemu, chociaż kontrowersyjnemu zrywowi Polaków – powstaniu warszawskiemu. Dzięki połączeniu pokazu slajdów (zdjęcia zburzonej Warszawy, nalotów, cywilów, harcerzy), deklamacji nastrojowych czy mocnych w swej wymowie utworów i odpowiedniej muzyce (piosenki z II wojny i powstańcze) widzowie mogli na chwilę znaleźć się w sercu zniszczonej stolicy, roznosić z harcerzami meldunki pod ostrzałem karabinów czy przystanąć na rogu i z mieszkańcami Warszawy zanucić „Siekiera, motyka, piłka, szklanka...”. A może po prostu spojrzeć w zmęczone oczy małego powstańca

    i zapytać z refleksją: „Gdzie są chłopcy z tamtych lat...?

     

    Warszawo ma,
    Patrz w oku mym łza
    Bo nie wiem, czy jeszcze zobaczę cię jutro
    Warszawo ma”.

     

    Montaż słowno - muzyczny przygotowali: Marta Zawal, Piotr Wieczorek, oprawa muzyczna: Dorota Mierzwińska, oprawa plastyczna: Agnieszka Stradomska - Michalska.

     

    Marta Zawal

  • Jesienno - zimowa liga tenisa stołowego

    W środę, 6 listopada, odbyły się ostatnie pojedynki rozgrywane w ramach Jesienno-Zimowej Ligi tenisa stołowego, które, po blisko czterech tygodniach pingpongowych zmagań, zakończyły rundę jesienną tych rozgrywek.

    Imprezę zainaugurowano 9 października, a w ciągu blisko czterech kolejnych tygodni przeprowadzono 120 gier, w których rozegrano 281 setów, co oznacza, że w 41 meczach do wyłonienia triumfatora potrzebny był trzeci set. Każdy z uczestników ligi stoczył w tym czasie 15 pojedynków, w których mierzył się z pozostałymi rywalami. Tak duża liczba rozegranych spotkań z pewnością dała okazję, by uczniowie mogli zaprezentować przy tenisowym stole swoje największe atuty, dzięki którym łatwiej im było zwyciężać swych oponentów lub też poprawić te elementy gry, które sprawiały im problemy, będąc głównym powodem poniesionych porażek.

    Najlepszym tenisistą rundy jesiennej okazał się Marcin Radziejewski z klasy 6a, który we wszystkich swoich meczach nie dał szans swym konkurentom, odnosząc komplet zwycięstw (tracąc przy tym tylko 5 setów). Tylko jedną porażkę zanotował natomiast Bartek Celary (6b), który po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce. Kolejne pozycje z bilansem 11 zwycięstw i 4 porażek okupuje Mateusz Adamczyk i Kacper Borowiecki (obydwaj reprezentują klasę 5a). W październikowo-listopadowych grach dobrze też spisywał się Wojtek Simela (5b), który 2/3 z nich zakończył sukcesem. 9 z 15 meczy udało się wygrać Szymonowi Wielińskiemu (5a) i Olkowi Maludzińskiemu (6b), a dodatni bilans gier (8-7) pierwszej rundy rozgrywek notuje również Jakub Szewczyk i Patryk Blicharski (obydwaj z klasy 6a).

    Dalsze miejsca w zestawieniu zajmują: Kacper Krążek z klasy 6a (6 wygranych na koncie); Patryk Pak (5a) i Mateusz Strzeszkowski (6b) – udało im się zwyciężyć rywala w 5 starciach; mający w dorobku 4 zwycięstwa Krzysztof Gredka i Krystian Równicki (6a). Przedostania lokata należy do Alana Pokrzepy (klasa 5a), który zwycięsko wyszedł tylko z jednego pojedynku. Tabelę zamyka Wojtek Równicki z klasy 6b, któremu nie udało się jeszcze wystąpić w roli wygranego w żadnym meczu.

    Podsumowując, należy stwierdzić, iż atrakcyjna forma rozgrywania meczy pingpongowych (formuła ligi okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę) oraz szybkie tempo przeprowadzenia Ligi sprawiło, iż zdecydowano się na istotną zmianę w regulaminie, polegającą na rozszerzeniu rozgrywek o rundę rewanżową (zimową), co podwoi liczbę planowanych gier, a przy okazji pozwoli przedłużyć rywalizację o kilka kolejnych tygodni.

    Piotr Wieczorek

    Organizator rozgrywek

  • Międzyszkolna Liga Pływacka

    W miniony piątek, 31 października, na basenie Pływalni Miejskiej w Jędrzejowie, odbyła się inauguracja dziewiątej edycji Międzyszkolnej Ligi Pływackiej.
    W zawodach uczestniczyło blisko 100 uczniów z trzech szkół podstawowych i dwóch gimnazjów z terenu miasta Jędrzejowa. Sporą część tej grupy stanowili uczniowie naszej szkoły, którzy do pierwszej rundy tegorocznych zmagań pływackich przystąpili w 24-osobowym składzie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego – pana Piotra Wieczorka i Marcina Miksztala.
    Młodzi pływacy rywalizowali indywidualnie w dwóch konkurencjach: 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym oraz drużynowo w sztafetach 4x50m stylem dowolnym w kategorii dziewcząt i chłopców. Dokładne wyniki zostaną ogłoszone za kilka dni, ale już dziś możemy powiedzieć, iż nasza ekipa zanotowała całkiem udany start.

    Piotr Wieczorek

  • HALLOWEEN

     Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas IV - VI
    na dyskotekę halloweenową, która odbędzie się w czwartek, 30 października,
    w godzinach od 16.00 do 19.00.
    Dzisiaj natomiast, tj. 29 października, został rozstrzygnięty konkurs na Dynię Halloweenową, organizowany jak co roku przez panią Agnieszkę Adamczyk i pana Tomasza Adamczyka.
    Pierwsze miejsce zajęła dynia wykonana przez Patrycję Blicharską z klasy IV b, drugie miejsce zajął Adam Trzaskacz z klasy V b, trzecie Mikołaj Adamczyk z klasy II a.
    Dwa wyróżnienia otrzymały Oliwia Golańska z klasy III b i Nikola Trzaskacz z klasy IV a.

  •   ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
    17. 1o. 2014

    "Wszystko co piękne, dojrzewa powoli"

  •  Dzień Edukacji Narodowej
    "Wykształcenie to dobro,
    którego nic nie jest w stanie
    nas pozbawić"
    Menander

  • Jesienno - Zimowa Liga Tenisa Stołowego

    W miniony czwartek, 9 października, w naszej szkole, zainaugurowano Jesienno-Zimową Ligę tenisa stołowego, której celem jest poszerzenie sportowej oferty szkoły, a także popularyzacja tej dyscypliny sportu wśród naszych uczniów. Po ubiegłorocznych Mistrzostwach Szkoły, które cieszyły się sporą popularnością, jest to kolejna propozycja skierowana do uczniów, pozwalająca im rozwijać swoje umiejętności w operowaniu rakietką oraz dająca możliwość rywalizacji prowadzonej w duchu fair play. Warto dodać, że jeszcze do niedawna tenis stołowy był w „Trójce” rzadko praktykowanym sportem, ale w ostatnich latach ta sytuacja się szybko zmienia.

    W szkolnych rozgrywkach, zorganizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego, Piotra Wieczorka, uczestniczy 16 miłośników ping-ponga z klas piątych i szóstych, którzy, zgodnie z ligowym regulaminem, od października do stycznia stoczą między sobą po 15 pojedynków. W sumie zaplanowano 120 meczów, rozgrywanych do 2 wygranych setów, które, jak pokazała pierwsza kolejka, powinny być zacięte, pełne emocji i zaskakujących rozstrzygnięć. Ostateczne wyniki zapadną w styczniu, a na najlepszych tenisistów czekają nagrody-niespodzianki.

     

     

    Piotr Wieczorek

    Organizator rozgrywek

  • II Mityng Lekkoatletycznego Grand Prix

    7 października, na obiekcie sportowym przy pływalni miejskiej w Jędrzejowie, rozegrano II mityng Lekkoatletycznego Grand Prix szkół podstawowych z gminy Jędrzejów o puchar burmistrza miasta. W zawodach kończących rundę jesienną IX edycji tej imprezy, uczestniczyły reprezentacje 8 szkół, w tym również 16-osobowy zespół naszej szkoły, przygotowana przez pana Piotra Wieczorka.

    Podobnie jak w premierowym mityngu, uczestnicy sportowych zmagań rywalizowali indywidualnie w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu długim na dystansie 250m (dziewczęta) i 350m (chłopcy), biegu sprinterskim na dystansie 60m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal z miejsca oraz drużynowo w sztafetach szwedzkich.

    Tym razem nasza drużyna zanotowała nieco gorszy start, zdobywając łącznie 41 punktów – nasi reprezentanci wywalczyli 4 medale i 9 miejsc punktowanych. Ten wynik pozwolił jednak na zajęcie miejsca trzeciego w klasyfikacji drużynowej. Zwycięską ekipą ponownie okazała się ekipa jędrzejowskiej „Czwórki” – jej przedstawiciele skompletowali 86 punktów, sięgając po 12 medali. Na drugiej pozycji uplasowali się uczniowie SP Podchojny, którzy w sumie uzbierali 71 punktów.

     

    Oto wyniki naszych uczniów w poszczególnych konkurencjach:

    Bieg dziewcząt (250m): Joanna Baranek (6b) – 4 miejsce (0:45;17min),

    Kinga Szewczyk (5b) – 5 (0:45;81min)

    Bieg chłopców (350m): Wiktor Blicharski (6b) – 7 (1:05;80min)

    Mateusz Chodakowski (6b) – 8 (1:06;34min)

    Bieg sprinterski dziewcząt (60m): Joanna Baranek (6b) – 4 (9.78s), Weronika Banasiewicz (6b) – 6 (9.87s),

    Bieg sprinterski chłopców (60m): Aleksander Maludziński (6b) – 3 (8.83s), Kacper Krążek (6a) – 8 (9.51s)

    Rzut piłeczką palantową dziewcząt: Wiktoria Kurowska (6b) – 6 (28.0m), Weronika Banasiewicz (6b) – 8 (24.7m)

    Rzut piłeczką palantową chłopców: Szymon Wieliński (5a) – 3 (44.0m), Aleksander Maludziński (6b) – 6 (39,0m)

    Skok w dal z miejsca dziewcząt: Weronika Banasiewicz (6b) – 2 (193cm), Joanna Baranek (6b) – 9 (173cm)

    Skok w dal z miejsca chłopców: Szymon Żurek (6b) – 4 (206cm), Aleksander Maludziński (6b) – 5 (196cm)

    Bieg sztafetowy dziewcząt (750m): Joanna Baranek (6b), Kinga Szewczyk (5b), Patrycja Zaczkowska (5a) i

    Kinga Równicka (5b) – 2 (2:12;00min)

    Bieg sztafetowy chłopców (750m): Aleksander Maludziński (6b), Wojtek Równicki (6b), Szymon Wieliński (5a)
                                                          i 
    Kacper Borowiecki (5a) – 4

     

    Kolejne zawody odbędą się wiosną

    Piotr Wieczorek

  • Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

    We wtorek, 30 września odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Każdy obecny tego dnia uczeń z klas IV - VI mógł oddać swój głos na jednego z 19 kandydatów:

    1. Martyna Piasecka kl. IV b

    2. Julita Prokop kl. IV b

    3. Marta Stachura kl. IV b

    4. Magda Chatys kl. IV b

    5. Julita Marcinkowska kl. IV b

    6. Jakub Solus kl. V a

    7. Szymon Wieliński kl. V a

    8. Piotr Putowski kl. V a

    9. Kacper Borowiecki kl. V a

    10. Oliwia Wcisło kl. V b

    11. Emilia Rosół kl. V b

    12. Kinga Szewczyk kl. V b

    13. Katarzyna Kielesińska kl. VI a

    14. Patryk Rogowski kl. VI a

    15. Jakub Szewczyk kl. VI a

    16. Roksana Dziopa kl. VI a

    17. Maciej Chalewski kl. VI a

    18. Weronika Banasiewicz kl. VI b

    19. Joanna Baranek kl. VI b

      W obecnym roku szkolnym nastąpiło połączenie Samorządu Klas Młodszych z Samorządem Uczniowskim
      klas IV - VI. Przedstawiciele klas III zasilą szeregi Zarządu Samorządu Uczniowskiego jako reprezentanci uczniów klas I - III. Dzisiaj wzięli czynny udział w wyborach, mogli oddać głos na jednego ze starszych kolegów. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza oraz opiekunowie SU. Po skończonych wyborach, komisja zaczęła liczenie głosów. Już wkrótce poznamy przewodniczącego i zastępcę SU. 

  • I Mityng IX Edycji Lekkoatletycznego Grand Prix

    W piątek, 19 września, na obiekcie sportowym przy pływalni miejskiej w Jędrzejowie, zainaugurowano dziewiątą edycję Lekkoatletycznego Grand Prix szkół podstawowych z gminy Jędrzejów o puchar burmistrza miasta – największej imprezy lekkoatletycznej rozgrywanej w naszej gminie dla tej kategorii wiekowej.

    W zawodach uczestniczyło ponad dziewięćdziesięciu uczniów z ośmiu szkół z terenu naszej gminy, w tym również 15-osobowa reprezentacja naszej szkoły, przygotowana przez pana Piotra Wieczorka, który tradycyjnie pełnił także funkcję sędziego głównego tych zawodów. Uczestnicy sportowych zmagań rywalizowali indywidualnie w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu długim na dystansie 250m (dziewczęta) i 350m (chłopcy), biegu sprinterskim na dystansie 60m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal z miejsca oraz drużynowo w sztafetach szwedzkich.

    Nasza ekipa spisała się całkiem dobrze, zajmując w klasyfikacji drużynowej trzecią lokatę. Na konto naszego zespołu zapisano 52 punkty, na które złożyło się 7 miejsc medalowych i kolejne 7 miejsc punktowanych. Liderami naszej drużyny był duet z klasy 6b – Weronika Banasiewicz i Aleksander Maludziński. Oboje sięgnęli po 3 medale – Weronika wywalczyła srebro w skoku w dal z miejsca i biegu sztafetowym oraz brąz w sprincie, a Olek dwukrotnie był drugi (w skoku i w rzucie piłeczką palantową) oraz wspólnie z kolegami zdobył brązowy krążek w sztafecie chłopców.

    Oto wyniki naszych uczniów w poszczególnych konkurencjach:

    Bieg dziewcząt (250m):                               Joanna Baranek (6b) – 4 miejsce, Julia Olesińska (5a) – 7

    Bieg chłopców (350m):                               Mateusz Chodakowski (6b) – 6, Wojtek Równicki (6b) – 7

    Bieg sprinterski dziewcząt (60m):               Weronika Banasiewicz (6b) – 3 (9.76s), Joanna Baranek (6b) – 6 (9.78s)

    Bieg sprinterski chłopców (60m):                Aleksander Maludziński (6b) – 4 (9.01s), Kacper Krążek (6a) – 6 (9.42s)

    Rzut piłeczką palantową dziewcząt:          Weronika Banasiewicz (6b) – 12 (22.2m), Wiktoria Kurowska (6b) – 13 (22.0m)

    Rzut piłeczką palantową chłopców:           Aleksander Maludziński (6b) – 2 (43.9m), Szymon Wieliński (5a) – 5 (39.1m)

    Skok w dal z miejsca dziewcząt:                Weronika Banasiewicz (6b) – 2 (191cm), Joanna Baranek (6b) – 5 (184cm)

    Skok w dal z miejsca chłopców:                Aleksander Maludziński (6b) – 2 (201cm), Szymon Żurek (6b) – 3 (200cm)

    Bieg sztafetowy dziewcząt (750m):            Julia Olesińska (5a), Joanna Baranek (6b), Kinga Szewczyk (5b)
                                                                       i Weronika Banasiewicz (6b)  – 2 (2:16;23min)

    Bieg sztafetowy chłopców (750m):             Wojtek Równicki (6b), Aleksander Maludziński (6b), Szymon Wieliński (5a)
                                                                       i Kacper Borowiecki (5a) – 3 (2:03;34min)

               

    W klasyfikacji drużynowej najlepszym zespołem okazała się drużyna SP nr4 Jędrzejów, która zgromadziła 73 punkty. Drugie miejsce, z wynikiem 64 punktów, zajęli uczniowie i uczennice SP Podchojny.

    Wszystkie nagrody i wyróżnienia wręczył burmistrz Jędrzejowa – pan Marcin Piszczek.

    Nasz zespół reprezentowali:

    Weronika Banasiewicz, Joanna Baranek, Mateusz Chodakowski, Wiktoria Kurowska, Aleksander Maludziński, Wojtek Równicki i Szymon Żurek (wszyscy z klasy 6b); Kacper Krążek (6a); Kacper Borowiecki, Julia Olesińska, Szymon Wieliński i Patrycja Zaczkowska (5a); Kinga Równicka i Kinga Szewczyk (5b) oraz Julia Marcinkowska (4b).

    Piotr Wieczorek

  • Przygotowania do wyborów Zarządu Samorządu Uczniowskiego

    W środę, 17 września, w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się zebranie samorządów klas IV - VI. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego zapoznały uczniów z procedurą zbliżających się wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Spośród obecnych przedstawicieli klasowych została wyłoniona piątka uczniów, wchodząca w skład Komisji WyborczejMikołaj Wojtachnio (klasa IVb), Szymon Drej (klasa Va), Dominika Jeżewska (klasa Vb), Martyna Grad (klasa VIa), Szymon Żurek (klasa VIb). Członkowie komisji już następnego dnia zaczęli wydawać przyszłym kandydatom Karty Poparcia. Przypominamy, do Zarządu Samorządu Uczniowskiego może kandydować każdy uczeń klas IV - VI, który do poniedziałku (22 września) odda prawidłowo wypełnioną Kartę Poparcia. Kandydat musi zebrać 10 podpisów uczniów, przy czym każdy uczeń może poprzeć jedynie dwóch kandydatów. Następnie Karty Poparcia zostaną zweryfikowane przez Komisję Wyborczą pod względem prawidłowości ich wypełnienia, przy pomocy List Poparcia. Około środy (24 września) poznamy listę kandydatów do Zarządu SU, którzy rozpoczą swoją kampanię wyborczą.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3
    ul. Reymonta 1
  • 0 41 386 12 51

Galeria zdjęć