Nasza szkoła przyłącza się do akcji "Przynieś misia" organizowanej przez Fundację Miśka Zdziśka, podczas której zbieramy NOWE zabawki, puzzle, gry, przybory piśmiennicze - kredki, bloki, kolorowanki itp. dla dzieci chorych na nowotwory.
Akcja kończy się 20.11.2021 roku. Prezenty dla dzieci proszę przynosić do p. K. Palimąki (sala nr 23) lub p. A. Szymańskiej (sala nr 7).
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie z klas młodszych i starszych, wzięli udział w akcji charytatywnej, zbiórce karmy i potrzebnych rzeczy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.
Wszystkim uczniom biorącym udział w akcji, bardzo dziękujemy za okazaną pomoc, na rzecz potrzebujących zwierząt.
Dzisiejsze święto to dobra okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację i potrzeby osób niewidomych i niedowidzących. Chociaż pozbawieni zmysłu wzroku, nierzadko widzą więcej niż inni. Uczą nas wrażliwości, doceniania codzienności, która – chociaż nie zawsze jest kolorowa – daje się zaakceptować, daje się lubić. Uczą, że niepełnosprawność nie musi wykluczać i ograniczać, że można odnosić sukcesy zawodowe, realizować swoje pasje, spełniać marzenia, mieć szczęśliwe życie rodzinne.
Dużo zmienia się na lepsze, przestrzeń publiczna jest coraz lepiej dostosowana do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, ale wiem, że wciąż wiele jest do zrobienia zarówno od strony infrastrukturalnej, jak i mentalnej. Wierzę, że jesteśmy na dobrej ku temu drodze i wspólnie uda nam się znieść bariery, które wciąż w wielu miejscach występują.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych życzymy wszystkim osobom niewidomym, niedowidzącym, a także ich bliskim – wszelkiej pomyślności, wytrwałości w przezwyciężaniu trudności, dużo zdrowia i codziennego uśmiechu, z którym zwyczajnie łatwiej iść przez życie.
Klasa 4 c naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach, podczas których wykonali upominki dla osób niewidomych i niedowidzących. Do akcji dołączyli się też uczniowie klas IV - VII. Ich prace zostały wysłane do placówek z którymi współpracujemy od kilku lat. (Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 w Kielcach i Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Krakowie, gdzie uczą się osoby niewidome i słabowidzące).
Organizatorami tej akcji byli opiekunowie 7 Drużyny Harcerskiej.
W środę, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11, uczniowie w klasach wspólnie odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu".
Uczniowie, poczynając od najmłodszych klas po starsze, w różnorodny sposób uczcili 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Udekorowali na biało - czerwono okna, w salach pojawiły się okolicznościowe gazetki. Większość uczniów ubrała się odświętnie i przypięła biało - czerwone kotyliony. W ramach obchodów Święta Niepodległości, zorganizowany został dla klas siódmych konkurs historyczno - plastyczny na plakat, pod tytułem Moja Niepodległa. Najlepsze prace można było obejrzeć już od kilku dni na korytarzu drugiego piętra. - Anna Skorupka, Agnieszka Stradomska - Michalska
8 listopada klasy 8a i 8c były z wizytą w Muzeum i Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Odwiedzili również Pustynię Błędowską.
Brak słów, by ująć w nie cały ogrom żalu, smutku i zadumy nad tym jaki "los jest w stanie zgotować człowiek człowiekowi".
Samorząd Klas Młodszych zaproponował uczniom klas I - III, wzięcie udziału w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc". Dnia 8 listopada uczniowie chętnie przystąpili do robienia „Wesołych kanapek” oraz owocowych i warzywnych sałatek. Z uwagi na pandemię degustacja odbywała się tylko w salach lekcyjnych.
Dnia 6 listopada 2021 uczniowie i harcerze naszej szkoły, klasy 7 d uczestniczyli w V Terenowej Grze Śladami historii pod hasłem Znam i kocham Moje Miasto. Celem nadrzędnym było popularyzowanie turystyki pieszej oraz poznawanie historii regionu. Uczestnicy rajdu mieli do wykonania 7 zadań. Polecenia dotyczyły podania informacji teoretycznych oraz zadań praktycznych - np. zjazd na linie w mini parku linowym. Każda drużyna musiała mieć jednolity strój patrolu i posiadać swoją wizytówkę. W czasie gry uczniowie poznali historię kościoła Świętej Trójcy a także go zwiedzili. Mieli też możliwość obejrzenia wystawy w Cechu Rzemiosła Różnego i podziemi klasztoru O. Cystersów. Po około trzygodzinnych zmaganiach mogliśmy podliczyć punkty zdobyte przez poszczególne drużyny i wyłonić zwycięzców. Uczestnicy otrzymali nagrody, które bez wątpienia przyczynią się do dalszego zgłębiania ich wiedzy historycznej. Po rozdaniu nagród i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, wszyscy rozeszli się z dobrym humorem, zastrzykiem wiedzy i nowymi doświadczeniami.
Opiekunowie 7 Drużyny Harcerskiej
29 października - udział uczniów klas VII i VIII w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień "Idź pod prąd", realizowanym przez profilaktyka uzależnień pana Leszka Korzenieckiego oraz muzyka Marka Newmana.
Nasza szkoła po raz kolejny znalazła się w czołówce szkół i instytucji, które pomagają innym. Każdy ma coś, co może dać innym – nawet zwykłe nikomu niepotrzebne korki mogą pomóc np. w walce z chorobą czy w rehabilitacji. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w akcji „Wkręć się z Miśkiem Zdziśkiem w pomaganie nakrętkami” za okazaną pomoc i serce, bo „szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.
21 października na zaproszenie burmistrza Marcina Piszczka do naszej szkoły przybyli z wizytą znani polscy bokserzy, reprezentanci olimpijscy: Sandra Drabik i Wojciech Bartnik.
Więcej zdjęć ze spotkania na facebooku Urzędu Miasta:
https://pl-pl.facebook.com/pg/miastojedrzejow/photos/?tab=album&album_id=6384555114949213
W ramach Otwartego Tygodnia Kariery (18.10 - 22.10.2021) odbyły się zajęcia w oddziałach przedszkolnych, zerówkach oraz klasach siódmych i ósmych (7c, 7b, 8b) oraz na zajęciach rewalidacji W przedszkolu 3 - 4 -latków oraz zerówkach (0a i 0b) zajęcia miały na celu poznanie zawodów poprzez rozmowy kierowane, zagadki, układanie puzzli w grupach. W czasie zajęć rewalidacyjnych poznawaliśmy historię powstawania chleba oraz zawodów z nim związanych (rolnik, piekarz, sprzedawca). Poprzez analizę i kolorowanie obrazków, a także przyklejanie odpowiednich etykiet związanych z tym rysunkiem uczennica wzbogaciła swoje słownictwo. Poznała też zawód związany z budową poprzez karty pracy, platformę LearningApps.
W klasach starszych uczniowie tworzyli projekt wybranego zawodu. Zawarli w nim wady i zalety, wykształcenie zarobki, kwalifikacje oraz wymagania jakie są konieczne. Korzystali z różnych źródeł, między innymi z mapy karier. Klasa 7b i 8b analizowała ścieżki karier zawodów w odniesieniu do własnego portfolio kariery zawodowej. Najstarsi uczniowie byli bardzo zaciekawieni tą formą, bo muszą dokonać wyboru szkoły w tym roku, a klasy siódme w następnym. Te formy zajęć były dla nich pomocą i wskazówką w ich życiu.
Celem doradztwa zawodowego jest „Daj komuś rybę, a nakarmisz go na jeden dzień. Naucz go łowić ryby, a nakarmisz go na całe życie” (Stephen Covey).
Powyżej zdjęcia z zajęć i prac dzieci.
Joanna Klamka, Agnieszka Kwiecińska
13 października 2021 r. po raz trzeci z rzędu nasza szkoła wygrała w Przeglądzie Inscenizacji Teatralnych "Dziękuję, Nie... " poświęconym problematyce uzależnień. W przeglądzie brało udział 8 szkół z naszej gminy. Każda szkoła pokazała się od najlepszej strony. Jest nam bardzo miło, że mogliśmy stać na scenie z naszą zaprzyjaźnioną szkołą Nr 4, która podobnie jak my również zajęła I miejsce. Gratulujemy wszystkim, a my cieszymy się z wygranej. Wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia bardzo dziękujemy i życzymy dalszych aktorskich sukcesów.
Joanna Podgórska, Agnieszka Michalska
W ogólnopolskim konkursie "Bohaterowie Niezłomni 2021" zorganizowanym przez Akademię Młodzieżową, wzięli udział następujący uczniowie klas VII - VIII:
Gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów - Joanna Klamka, współpraca Anna Blicharska.
Dzień dziewczynek tak mało znany i celebrowany uczczony był w naszej szkole 11 października.
Samorząd Klas Młodszych zorganizował akcję Dzień dziewczynek dniem spódniczki.
Wyróżnieniem było pamiątkowe zdjęcie dla wszystkich dziewczynek z klas 1-3, które w tym dniu włączyły się do akcji Samorządu Klas Młodszych.
W piątek 1 października 2021 r. zapraszamy na kiermasz ciast na placu szkolnym przed wejściem do budynku od godz. 1100, zorganizowany przez Radę Rodziców.
Zebrane środki finansowe będą przeznaczone na modernizację Placu Zabaw.
Przewodnicząca Rady Rodziców
Ewa Domagała
Dyrektor szkoły
Maria Nowak
Dzień chłopaka - Dzień krawata, zorganizowany przez Samorząd Klas Młodszych, dzień w którym uczniowie klas młodszych prezentowali się bardzo elegancko i wytwornie. Wyróżnieniem dla nich było pamiątkowe zdjęcie.
W dniach 20 - 26.09.2021 nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody II Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole. W związku z powyższym, uczniowie wraz z wychowawcami klas I - III uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pedagoga i psychologa: próbowali wspólnie zdefiniować co to takiego szczęście?, czym jest szczęście w szkole?, po czym poznać człowieka szczęśliwego?, jakie są powody bycia szczęśliwym?, co sprawia uczniom w szkole radość i w jaki sposób zarażać się szczęściem?
Z zaciekawieniem wysłuchali opowiadania Hanny Hajzak pod tytułem „Szczęście” i z zainteresowaniem przyglądali się przygotowanym rekwizytom – symbolom szczęścia: czterolistnej koniczynie, figurce kominiarza czy podkowie. Na zakończenie burzliwej dyskusji, uczniowie swoje pomysły na Dobre Słowa I Symbole przenieśli na brystol wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Prace zostały wyeksponowane na korytarzach naszej szkoły, aby cieszyły oko i przypominały zarówno uczniom jak i pracownikom, że szczęście powinno trwać przez cały rok, a nie tylko podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole.
Klasy starsze IV - VIII przygotowały - ŚWIĘTO DOBREGO HUMORU: w formie gazetek – kolażu, zawierających żarty, żarciki, kawały, zabawne rysunki.
W ramach tego projektu również świetlica zorganizowała zajęcia o tej tematyce. Zadaniem świetliczaków było zaśpiewanie hymnu szczęścia, bo jak wiadomo jednym z przejawów szczęścia jest śmiech - dzieci trenowały śmiech zwiększając tym poczucie szczęścia. Na zakończenie uczniowie zostali nagrodzeni za trud i wysiłek włożony w różnego rodzaje interpretacje śpiewu: odbyła się degustacja czekolady, która jak wiadomo uważana jest za symbol szczęścia ze względu na swoje walory zdrowotne i smakowe.
Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole jest pokazanie, że szczęście i dobrostan bezpośrednio wpływają na efekty kształcenia. Pozytywne relacje rówieśnicze mają bardzo dużą rolę w utrzymaniu szczęśliwej atmosfery w klasie. Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka zdrowia psychicznego i fizycznego, szczególnie w tak trudnym, pandemicznym czasie. Uczniowie naszej szkoły pierwszy raz brali udział w takim projekcie, ale jesteśmy przekonane, że nie po raz ostatni. Będziemy ich dopingować do kontynuacji takiego przedsięwzięcia w przyszłym roku szkolnym.
Pedagodzy i psycholog
17 września 2021 r.
16 września 2021 r.