2 lutego jest obchodzony Dzień Pozytywnego Myślenia. Pozytywne myślenie może zdziałać więcej niż nam się wydaje. Pomaga ono uwierzyć w siebie i własne możliwości, co przekłada się na większe sukcesy w życiu codziennym. Dzięki niemu znajdujemy motywacje do działań i odkrywamy siebie z najlepszej możliwej strony. Pozytywne nastawienie wpływa bardzo dobrze na stan psychiczny i samopoczucie. Dzięki pozytywom jesteśmy w stanie przenosić góry, dokonywać rzeczy niemożliwych, pokonywać trudności, walczyć czasami z nieuleczalną chorobą. Ważne jest aby otaczać się osobami, dla których nie ma sytuacji bez wyjścia, którzy będą z nami trwać, wspierać, budować naszą siłę walki, walczyć.
I tak nasza skromna uczniowska społeczność mimo, że pandemia pokrzyżowała nasze październikowe plany dotyczące udziału w Akcji Różowej Wstążki zaangażowała się kolejny raz we wsparcie osób onkologicznie chorych. Wiemy jak ważne jest samopoczucie i komfort życia w tak trudnej chorobie. Dzięki współpracy z Fundacją Rak’n Roll Wygraj Życie! i w tym roku uczennice naszej szkoły sprawiły, że „czasem wyczarowanie niezwykłego dnia wymaga jedynie drobnej zmiany w jego odbiorze” (Louise L. Hay). Udział w akcji Daj Włos! na pewno zmieni życie choć niektórych osób chorujących na nowotwory, to oni budząc się rano pomyślą, jaki to wspaniały skarb: żyć, oddychać i móc się radować. Chciałybyśmy serdecznie podziękować uczennicom, które oddały swoje włosy na tak szczytny cel:
Zofia Bełdowska, Lena Malarczyk - klasa IVa
Katarzyna Roszak, Amelia Sobczyk – klasa IVc
Również ich rodzicom za wspaniałą postawę rodzicielską, wspieranie pociech w działaniach pomocowych, charytatywnych, uczenie wrażliwości, empatii i bycia nieobojętnym na krzywdę drugiego człowieka.
Życzymy wszystkim, aby Dzień Pozytywnego Myślenia był codziennie.
Małgorzata Rusin - Woźnica
Dorota Domagała
Trójeczka zagra w 30 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia podczas ferii zimowych wolontariusze w Sztabie WOŚP w Centrum Kultury w Jędrzejowie uczestniczyli w szkoleniu w zakresie bezpiecznego kwestowania z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wolontariusze otrzymali identyfikatory, puszki oraz wspaniałe gadżety WOŚP.
Małgorzata Gajda - Blicharska
W dniu 14 stycznia udział naszych uczniów w akcji „Cyfrowa aktywność - rozejrzyj się”, polegała na odnalezieniu w Jędrzejowie ważnych miejsc historycznych oznaczonych aplikacją mobilną QR. Drużyna „Trójeczki”, na spacerze po naszym mieście była bardzo wesoła, kreatywna, szybka w podejmowaniu działań oraz chętnie korzystała ze znajomości posługiwania się nowoczesną TI.
Małgorzata Gajda - Blicharska
„Obalenie Heroda” to tytuł przedstawienia świątecznego. Autorami byli uczniowie klasy kl. I b a reżyserką ich wychowawczyni p. Joanna Podgórska. Jasełka miały swój niepowtarzalny świąteczny klimat. Uczniowie wcielając się w role aniołów i diabełków zabrali nas do żłóbka z nowonarodzonym pokazując jak ważne są miłość i dobroć. Zobaczcie...
Joanna Podgórska
Harcerze z naszej szkoły oraz Komenda Hufca ZHP z Jędrzejowa przekazali Włodarzom naszego miasta symboliczne lampiony z Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Wpatrzeni w blask Ognia w tę noc Bożego Narodzenia wierzymy, że możemy zmieniać świat na lepszy.
Małgorzata Gajda – Blicharska. Dziękuję!
17 grudnia 2021 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu przygotowanego przez Samorząd Klas Młodszych pt. Najoryginalniejszy aniołek. Konkurs skierowany był do uczniów klas I - III, gdzie znalazł wielką oprobatę w postaci dostarczanych prac do organizatorów. Spośród wszystkich wyłoniono te najoryginalniejsze i nagrodzono. Pozostałe dzieci dostały nagrodę pocieszenia.
W ramach współpracy z samorządowym przedszkolem w Krzeszowicach nasza szkoła włączyła w kiermasz świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na rehabilitację i sprzęt ortopedyczny dla Stasia z Brzezinki. Kiermasz odbędzie się 20 - 22 grudnia 2021 r. na rynku w Zabierzowie. Dziękujemy uczniom i rodzicom za współpracę.
Joanna Klamka, Irena Bartkowska
Przygotowanie i przekazanie kartek świątecznych z życzeniami oraz stroików dla seniorów do Dziennego Domu Opieki w Jędrzejowie w ramach nawiązanej współpracy.
Joanna Klamka i Irena Bartkowska
"Dziesięcioro uczniów i absolwentów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Jędrzejów w ostatnią sobotę, z rąk burmistrza Jędrzejowa Marcina Piszczka, uroczyście odebrali stypendium burmistrza. Przyznawane od 2014 roku wyróżnienia trafiają do najzdolniejszej młodzieży z terenu gminy."
Wśród stypendystów znaleźli się nasi uczniowie i absolwenci:
Kamil Pełka z klasy VIII c, laureat II Wojewódzkiego Konkursu z Historii i finalista II Wojewódzkiego Konkursu z Geografii,
Bartłomiej Śliwiński absolwent klasy VIII a, finalista II Wojewódzkiego Konkursu z Języka Rosyjskiego
Zuzanna Ziębińska absolwentka klasy VIII a, finalistka II Wojewódzkiego Konkursu z Chemii.
Gratulujemy!!!
Zdjęcia z uroczystości:
https://jedrzejow.naszemiasto.pl/stypendia-burmistrza-jedrzejowa-rozdane-otrzymalo-je/ar/c5-8591187
6 grudnia w naszej szkole odbyła się Matematyczna Liga Mistrzów, do której włączył się Samorząd Klas Młodszych, przygotowując salę w potrzebne do tego rekwizyty. W rozgrywkach brały udział 3 sześcioosobowe drużyny mieszane klas II i III. Dzięki tym rozgrywkom, wyłoniona została drużyna do drugiego etapu - powiatowego.
6 grudnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla klas czwartych "Mikołaj w oczach czwartoklasisty", spośród wszystkich Mikołajów, wyróżniono 3 prace:
Natalii Skrzypczyńskiej, Wiktorii Majchrzak i Wiktorii Wawrzyniec z klasy IV b.
Gratulujemy!!!
Agnieszka Stradomska - Michalska, Anna Blicharska
30 listopada w klasach I - III odbyła się andrzejkowa zabawa. Samorząd Klas Młodszych dla swoich kolegów i koleżanek zorganizował tradycyjne wróżenie, przy których dzieci doskonale się bawiły.
Szanowni Państwo!
W ostatnim czasie w Internecie, ale i w przestrzeni dialogu publicznego zaobserwować można znacznie więcej mowy nienawiści, niż w poprzednich latach. Według badań, hejtu w sieci doświadcza już co czwarty jego użytkownik. Niestety, te negatywne zachowania na dobre zadomowiły się w naszym życiu, a co chyba gorsze, widzimy pewne przyzwolenie na agresję, poniżanie czy ośmieszanie i brak stanowczej reakcji społeczności internetowej. Hejt, z pojedynczych przypadków zamienił się w falę nienawiści, która może dotknąć każdego z nas. To rozwijające się zjawisko skłoniło mnie do przygotowania kampanii społecznej #świętokrzyskieNIEhejtuje, uświadamiającej niebezpieczeństwo hejtu i konsekwencji z nim związanych...
Zbigniew Koniusz
Wojewoda Świętokrzyski
W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny o w/w tematyce pt. „Hej Ty! Nie Hejtuj!”
Spośród prac, które wpłynęły wyłoniono najciekawsze, autorami są:
Julia Pobiega kl. IV b
Alicja Wojciechowska kl. VII b
Bartłomiej Klamka kl. VII d
Agnieszka Stradomska - Michalska
Informacje na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka można znaleźć w zakładce
Pedagog szkolny
Prace naszych uczniów nagrodzone i wyróżnione w ogólnopolskim konkursie Choinki Jedynki: Pola Tasak z klasy IV c została wyróżniona, a Franciszek Bełdowski z klasy VII b został nagrodzony. Z Franciszkiem był wywiad, którego emisja odbyła się w sobotę 11 grudnia 2021 r. podczas licytacji prac, w pierwszym programie Polskiego Radia.
Organizatorami konkursu byli Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i „Polskie Radio –Spółka Akcyjna. Konkurs rozpoczął się 17 października 2021r., a zakończył się 21 listopada 2021. Celem konkursu jest zachęcenie najmłodszych słuchaczy do zaangażowania się w działalność dobroczynną na rzecz podopiecznych Fundacji poprzez przygotowanie prac plastycznych związanych z tematyką Świat Bożego Narodzenia, które po zakwalifikowaniu się do finału (tj. do 20 prac-nagród głównych), wezmą udział w licytacji na antenie Programu 1. Kwota pieniężna zebrana podczas licytacji zasili konto Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Stowarzyszenia „Wspólnota Chleb Życia”.
W dniach 17 października 2021 – 21 listopada 2021 r. (włącznie) ze wszystkich nadesłanych/zgłoszonych scanów lub zdjęć własnoręcznie wykonanych prac plastycznych Jurorzy wybiorą łącznie 20 prac (nagrody główne) i 40 prac (wyróżnienia). Wszystkie wybrane prace plastyczne sukcesywnie będą omawiane na antenie Programu I w godz. 9:00 - 20:00 oraz zostaną zaprezentowane na stronach internetowych Polskiego Radia. Laureaci będą wymienieni z imienia, wieku oraz miejscowości na antenie Programu I Polskiego Radia . Do 10 grudnia 2021 r. spośród 60 prac zakwalifikowanych do finału (20 prac nagród głównych, 40 prac wyróżnionych) Dyrekcja Programu I przyzna nagrodę specjalną, która zostanie ogłoszona w najbliższej audycji „„Jedynka Dzieciom” po zakończeniu licytacji prac dziecięcych odbywającej się w dniu 11 grudnia 2021r. W dniu 11 grudnia 2021 r. w godz. 8.00 –19.30 na antenie Programu I Polskiego Radia . odbędzie się organizowana przez Fundację licytacja 32 prac w tym: 20 prac dziecięcych nagrodzonych nagrodami głównymi oraz 12 prac podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
12 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im Wł. Broniewskiego włączyło w tą akcję bowiem od siedmiu lat współpracujemy aktywnie z Fundacją Anny Dymnej. Organizatorami tej akcji byli M. Gajda- Blicharska, J. Klamka, M. Blicharski i A. Blicharska czyli opiekunowie 7 Drużyny Harcerskiej w szkole.
Pamiętajmy, że „Człowiek jest tyle wart, ile warta jest dobroć jego serca, którą dzieli się z innymi.”
Wśród uczestników byli
Kl 4 Milena Grabowska, Martyna Cichoń, Amelia Sobczyk, Pola Tasak, Anna Piątek
Kl 5 Kornelia Grad
Kl 7 Maja Maślasz, Franciszek Bełdowski, Karol Piątek, Bartłomiej Klamka
Kl 8 Michalina Kulińska i Julia Strzeszkowska
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej - Małgorzata Grzesik i Anna Haczyk.