Nawigacja

  • "Słodka Środa"

    W naszej szkole odbyła się kolejna Słodka Środa.W organizację kiermaszu włączyli się rodzice i dzieci z klas II. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kolorowe galaretki, babeczki oraz słodkie i pyszne wypieki. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie.
    Galeria zdjęć

  • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy "Życie i twórczość Stefana Żeromskiego

    Z przyjemnością informujemy, że Mateusz Woźniak, uczeń klasy 6a naszej szkoły, zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego" organizowanym przy współpracy z Zespołem Szkół nr 1 im. ks. S. Konarskiego. 
    Gratulujemy Mateuszowi oraz innym uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów. 

  • Żywa lekcja przyrody

    3 kwietnia zwierzęta z azylu Ptakolub w Złotej Pińczowskiej wróciły na wolność. Na początek odwiedziły uczniów naszej szkoły. Zobaczcie relację z tego wydarzenia na TVP 3 Kielce oraz na stronie jedrzejow.naszemiasto.pl

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    Szkoła Podstawowa nr 3 zaświeciła się na niebiesko. Dzień 2 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tradycją naszej szkoły jest udział w akcji „Light it up blue” – „Zaświeć się na niebiesko”: w tym dniu, w geście solidarności z osobami ze spectrum autyzmu uczniowie i nauczyciele założyli niebieskie elementy garderoby. Niebieski jako najgłębszy z kolorów, kojarzący się z nieskończonością nieba, czystością, ale też barwa najzimniejsza i najbardziej odrealniona, uznawany jest za kolor autyzmu. Rozgrzewka przed Niebieskimi Igrzyskami – zaliczona!

  • Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Jędrzejowa

    Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Jędrzejowa

    2 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie odbył się Turniej Piłki Nożnej dla uczniów klas 6 o Puchar Burmistrza Jędrzejowa. Naszej drużynie udało się wywalczyć II miejsce i awansować do zawodów powiatowych. Gratulujemy!

    Galeria zdjęć jedrzejow.naszemiasto.pl

    Galeria zdjęć fb

  • "Dzień bez plecaka"

    Dnia 1 kwietnia z okazji Prima Aprilis, odbył się w naszej szkole, dzień bez plecaka. Przybory szkolne można było przynieść w czymkolwiek innym niż plecak. Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością. 

  • "Native Speaker w Każdej Szkole"

    Zakończyliśmy program „Native Speaker w Każdej Szkole”!
    W marcu odbywały się w naszej szkole warsztaty językowe w ramach programu „Native speaker w każdej szkole” we współpracy ze Szkołą Języka Angielskiego Tutlo.
    W trakcie zajęć uczniowie łączyli się z lektorami z krajów anglojęzycznych takich jak Stany Zjednoczone czy RPA, ale również Argentyny oraz Japonii.
    W ramach programu uczniowie rozwijali swoje umiejętności językowe w zakresie mówienia i komunikacji. Z kolei nieznajomość języka polskiego przez Native Speakera powodowała, iż uczniowie musieli pokonać barierę językową. Dla wielu z nich było to z pewnością nowe i interesujące doświadczenie, a także urozmaicenie procesu nauki.

  • "Szkoła międzypokoleniowa"

    W ramach projektu jako dodatkowym działaniem promującym szkołę międzypokoleniową były odwiedziny w domu seniora w Jędrzejowie gdzie Uczniowie zaprezentowali scenki pokazane na warsztatach ukazujące np. metodę na wnuczka oraz stworzyli w wspólnie z seniorami plakat promujący idee szkoły międzypokoleniowej . Plakat był nie tylko kreatywnym wyrazem ich zaangażowania, ale ważnym przesłaniem o wartości współpracy i wymiany doświadczeniami między pokoleniami. Uczniowie wspólnie z seniorami, stworzyli ulotki informacyjne, które roznosili wśród mieszkańców naszego miasta. Ulotki, pełne cennych wskazówek i porad, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem lokalnej społeczności, co tylko dowodzi, jak ważna jest współpraca międzypokoleniowa. Liderzy Szkoły międzypokoleniowej M. Gajda-Blicharska, A. Fendrych.

  • Żywa lekcja historii

    31 marca mogliśmy przenieść się do roku 735 p.n.e., gdyż uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii. Opowieść o powstaniu Rzymu oraz braciach bliźniakach - Romulusie i Remusie wprowadziła w zadumę niejednego ucznia. Poznaliśmy oręż, którym się posługiwali, a niektórzy szczęśliwcy uczestniczyli w drobnych potyczkach zbrojnych. Zabawa była super! Galeria zdjęć

  • "Kreatywne Dni Nietypowe"

    Dzieci podczas zajęć w świetlicy szkolnej z zaciekawieniem realizują kolejne moduły Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywne Dni Nietypowe". Koniecznie zobaczcie fotorelację z obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

  • "Góra Grosza"


     

    XXV edycja ogólnopolskiej akcji „Góry Grosza”  trwała od 1 listopada 2024 do 31 marca 2025 r.  Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. 
    Najwięcej zebrały klasy:
    Klasy młodsze:
    I miejsce – klasy: II b, III b,
    II miejsce – klasy: 0 a, I b, II a, II c, III c,
    III miejsce - klasa I a, I c, III a, przedszkole
    Klasy  IV - VIII
    I miejsce - klasy: V b, VI a
    II miejsce – klasy:  IV a, V c, VI b, VI c 
    III miejsce - klasy:  IV b, V a, VII a, VII b, VII c, VIII a, VIII b, VIII c
    Przedszkole i uczniowie klas 0 - VIII  uzbierali 782,61 zł
    Dziękujemy uczniom oraz rodzicom za współpracę.
    Opiekunowie akcji: J. Klamka, E. Chodakowska, P. Klamka, M. Blicharski

  • Konkurs wiedzy

    28 marca w czytelni biblioteki szkolnej odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych dla uczniów klas VII. Konkurs miał formę quizu na platformie Wordwall. Zwycięzcą konkursu został Błażej Kowalski z klasy VII c.

  • "Festiwal kreatywności"

    Uczniowie klas 6a, 6b, 7b, 8a, 8b  wykonali projekt monety w ramach ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Festiwal Kreatywność” w ramach programu programu „Ekonomia na co dzień”.
    Celem Festiwalu było pobudzenie uczniów do inicjowania i wdrażania oryginalnych pomysłów na działania edukacyjne. Udział w konkursie motywował do interdyscyplinarnego łączenia wiedzy i budowania relacji w realizacji wspólnego, nawet niewielkiego celu. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie monety kolekcjonerskiej upamiętniającej jedną z pięciu rocznic obchodzonych w 2024 roku. Projekt monety powinien uwzględniać wszystkie cechy prawdziwej monety. Zostały  one wysłane w formacie  pdf, jpg.

    Joanna i Piotr  Klamka

  • "Życie i twórczość Stefana Żeromskiego" - konkurs

    26 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy pt. ”Życie i twórczość Stefana Żeromskiego”, który odbył się w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą pisarza oraz zmierzyć się ze starszymi kolegami i koleżankami.
    Galeria zdjęć

  • "Powitanie wiosny"

    Warsztaty sportowe dla dzieci klas 0 i przedszkola "Powitanie wiosny". Dzieci uczestniczyły w zabawach i konkurencjach sportowych (bieg po wiosenne kwiaty, ptasie wyścigi, przebudzenie niedźwiedzia, skaczące żabki, taniec motyli). Na koniec uczestnicy relaksowali się przy dźwiękach przyrody ("Wiosna Vivaldiego"). Joanna Klamka, Ewelina Limanowska - Kapcia

  • "Trzymaj formę"

    Lekcja z carvingiem i sałatkami owocowymi.W ramach programu "Trzymaj formę", zorganizowano dla uczniów klasy 6c zajęcia z wykorzystaniem carvingu polegającego na wycinaniu z owoców i warzyw ozdób do dekoracji potraw kulinarnuch.Uczniowie bardzo chętnie ozdabiali swoje kolorowe sałatki oraz piękne kompozycje warzywne. Koordynator: M. Gajda - Blicharska, współpraca: M. Blicharski i M. Malicka - Jaros

    Galeria zdjęć

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    Dziś, 21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, wyruszyliśmy w korowodzie na jej poszukiwania. Na wiosenny spacer wyruszyła cała szkoła. Było radośnie, kolorowo, ciepło. Jak na wiosnę przystało.
    Samorząd Klas Starszych i Młodszych

  • Światowy Dzień Poezji

    „Tylko co to takiego poezja.
    Niejedna chwiejna odpowiedź
    na to pytanie już padła.
    A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego
    jak zbawiennej poręczy.”

    Wisława Szymborska

    21 marca w Światowym Dniu Poezji bibliotekarze szkolni przeprowadzili akcję czytelniczą pt. "Poezja na wynos". Uczniowie i nauczyciele w tym dniu mogli w czytelni delektować się wierszami znanych polskich poetów.

  • Tydzień Mózgu

    Tydzień Mózgu to święto popularyzujące wiedzę o mózgu i jego działaniu - temat idealny dla każdego, kto docenia wartość tego niezwykłego narządu 🙂 W tym czasie, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję przetestować swoją wiedzę o mózgu, a dzieci ze świetlicy szkolnej na zajęciach warsztatowych odkrywały gdzie mieszka pamięć i skąd się biorą złudzenia optyczne.

  • Projekt - "Szkoła międzypokoleniowa"

    W naszej szkole zorganizowano warsztaty dla seniorów i uczniów klas 7-8 w ramach cyfrowego projektu "Szkoła międzypokoleniowa". Celem projektu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie występowali w roli mentorów oraz pomocników dla seniorów. Goście wykazali się bardzo dużymi wiadomościami cyfrowymi, chętnie korzystali z pomocy wnuczków. Lider: M. Gajda - Blicharska i A. Fendrych

    Galeria zdjęć

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3
    ul. Reymonta 1
  • 0 41 386 12 51

Galeria zdjęć