Biblioteka szkolna już po raz kolejny przystąpiła do kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jest to ogólnopolski projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach kampanii pierwszoklasiści otrzymują Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki. W jej skład wchodzi książka pt. „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek, oraz broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów pt. „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”. Więcej informacji o akcji na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/
21 listopada 2024 r. odbył się XIV Przegląd inscenizacji teatralnych poświęcony profilaktyce uzależnień "Dziękuję nie". To jest także 14 występ naszej szkoły na deskach CK. Przez te wszystkie lata zawsze, byliśmy na podium zajmując miejsca od 1 do 3. Tym razem zajęliśmy 3 miejsce ze spektaklem pt. "Narkotykom i dopalaczom mówimy nie!" W humorystyczny sposób przedstawiliśmy scenkę dotyczącą dopalaczy, jednakże mając z tyłu głowy fakt, jakie spustoszenie robią one w organizmie człowieka. W główne role wcielili się uczniowie 7 klas: Mikołaj Blicharski, Błażej Kowalski, Filip Górecki i Tomasz Dąbrowski. Chłopaki wykazali się niesamowitym kunsztem aktorskim, polotem i poczuciem humoru. My opiekunki w osobach: Joanna Podgórska i Agnieszka Michalska chylimy przed nimi czoła, a zarazem dziękujemy, że chcieli wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Gratujemy wygranym!
Galeria zdjęć
20 listopada - uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej
Z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych (13 listopada) nasi uczniowie wykonali kartki sensoryczne jako upominki dla uczniów Szkoły Integracyjnej nr 11 z Kielc i Zespołu Szkół i Placówek "Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących" z Krakowa.
W piątek, 8 listopada o godzinie 11:11 w naszej szkole uczniowie i nauczyciele odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", przystępując po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej - "Szkoła do hymnu".
Zobacz również na fb: Film i Galerię zdjęć
8 listopada klasy I - III wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Uczniowie młodszych klas wykazały swoją kreatywność robiąc kanapki i sałatki, które później wspólnie konsumowały.
5 listopada uczniowie klas piątych zdobyli 2 miejsce w Powiatowym Konkursie "Bezpieczeństwo na piątkę", zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Jędrzejowie. Drużyna w składzie: Milena, Nikola, Janek i Lena wykazała się świetną znajomością przepisów ruchu drogowego, imponując sędziom swoją wiedzą i zaangażowaniem. To wielkie osiągnięcie, świadczące o ich starannym przygotowaniu i świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze. Serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!
Gratulacje! - M. Blicharski, M. Gajda-Blicharska
W krainie kreatywności
Rozstrzygnięcie konkursu:
Kategoria: przedszkole i zerówka
I miejsce - Lena Świeca
II miejsce -Witold Augustyn i Oleh Zaiats
III miejsce – Pola Łuczyńska, Dawid Kałuziński
Wyróżnienie - Alicja Karasek
Kategoria: klasa I - III
Szczególne walory artystyczne pracy- Hanna Rutyna kl.3a i Nikola Wnuk kl. 3a
I miejsce - Kornelia Niemstak kl 1b, Martyna Machura kl 2a, Klaudyna Jach kl. 2b
II miejsce - Alicja Nawrot kl. 2b i Anna Chachurska kl. 2b
III miejsce - Pola Bulikowska kl. 2b i Julia Łuszczek – Białek kl. 3a
Rozstrzygnięcie konkursu:
I miejsce - Małgorzata Skowronek kl. 4a
Jan Chachurski kl. 5c
II miejsce - Nadia Gumul kl. 4a
III miejsce - Zofia Bełdowska kl. 7a
Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.
W ramach tego tygodnia (25.10 - 31.10. 2024) odbyły się zajęcia:
31 października, na zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zgodnie z tegorocznym hasłem „Poznajmy się w bibliotece”, odbyła się akcja czytelniczo - integracyjna dla uczniów klas I-VIII. Na każdej przerwie dzieci mogły odwiedzić czytelnię naszej biblioteki, spotkać się, porozmawiać i zagrać w gry planszowe. Starsi uczniowie bardzo chętnie zaglądali do kronik szkolnych. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, co jest dla bibliotekarzy sygnałem, aby miesiąc październik przedłużyć do końca roku szkolnego 😉 i ponawiać tę akcję przynajmniej raz w miesiącu.
Projekt „MŁODE GŁOWY - otwarcie o zdrowiu psychicznym” ma na celu realne wsparcie dzieci i młodzieży w zakresie dbania o zdrowie psychiczne: normalizowanie możliwości sięgania po pomoc, budowanie poczucia sprawczości i wzmacnianie wiary w siebie. Podejmowane w projekcie działania obejmują zarówno uczniów, jak i ich rodziców oraz nauczycieli. Koordynatorem projektu jest psycholog szkolny Agnieszka Kwiecińska.
17 października - Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych
Na zajęciach rozwijających zainteresowania z robotyki uczniowie mieli okazję rozkręcać komputery, by zobaczyć, co kryje się wewnątrz. Pod okiem nauczyciela każdy mógł odkręcić obudowę i przyjrzeć się podzespołom, takim jak procesor, dysk twardy czy pamięć RAM. Rozkręcanie komputerów było nie tylko ciekawą lekcją, ale też świetną zabawą – uczniowie z dużym zainteresowaniem odkrywali, jak działają te urządzenia od środka. Dzięki temu zajęcia były nie tylko teoretyczne, ale pozwoliły lepiej zrozumieć technologię, której używamy na co dzień.
Dnia 27 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Klas Starszych. Uczniowie klas 4 - 8 w demokratycznych wyborach wybrali skład samorządu.
Przewodniczącym szkoły został Szymon Wójcik z klasy 8 b
I zastępcą została Zofia Bełdowska z klasy 7 a,
natomiast II zastępcą został Błażej Kowalski z klasy 7c.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.