Nawigacja

  • "Poznajmy się w Bibliotece"

    31 października, na zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zgodnie z tegorocznym hasłem „Poznajmy się w bibliotece”, odbyła się akcja czytelniczo - integracyjna dla uczniów klas I-VIII. Na każdej przerwie dzieci mogły odwiedzić czytelnię naszej biblioteki, spotkać się, porozmawiać i zagrać w gry planszowe. Starsi uczniowie bardzo chętnie zaglądali do kronik szkolnych. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, co jest dla bibliotekarzy sygnałem, aby miesiąc październik przedłużyć do końca roku szkolnego 😉 i ponawiać tę akcję przynajmniej raz w miesiącu.

  • Projekt "MŁODE GŁOWY"

    Projekt „MŁODE GŁOWY - otwarcie o zdrowiu psychicznym” ma na celu realne wsparcie dzieci i młodzieży w zakresie dbania o zdrowie psychiczne: normalizowanie możliwości sięgania po pomoc, budowanie poczucia sprawczości i wzmacnianie wiary w siebie. Podejmowane w projekcie działania obejmują zarówno uczniów, jak i ich rodziców oraz nauczycieli. Koordynatorem projektu jest psycholog szkolny Agnieszka Kwiecińska.

  • "Jesienne drzewa" - konkurs fotograficzny

  • Ślubowanie 2024

    17 października - Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

  • Święto Komisji Edukacji Narodowej 2024

  • Laboratoria Przyszłości - wrzesień

    Na zajęciach rozwijających zainteresowania   z robotyki uczniowie mieli okazję rozkręcać komputery, by zobaczyć, co kryje się wewnątrz. Pod okiem nauczyciela każdy mógł odkręcić obudowę i przyjrzeć się podzespołom, takim jak procesor, dysk twardy czy pamięć RAM. Rozkręcanie komputerów było nie tylko ciekawą lekcją, ale też świetną zabawą – uczniowie z dużym zainteresowaniem odkrywali, jak działają te urządzenia od środka. Dzięki temu zajęcia były nie tylko teoretyczne, ale pozwoliły lepiej zrozumieć technologię, której używamy na co dzień.

  • Wybory do SU 2024

    Dnia 27 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Klas Starszych. Uczniowie klas 4 - 8 w demokratycznych wyborach wybrali skład samorządu. 

    Przewodniczącym szkoły został Szymon Wójcik z klasy 8 b
    I zastępcą została Zofia Bełdowska z klasy 7 a,
    natomiast II zastępcą został Błażej Kowalski z klasy 7c

    Gratulujemy i życzymy powodzenia. 

  • Piknik Szkolny

    W  piątek 27 września odbył się Piknik Szkolny. Dla uczniów przygotowano wiele atrakcji: zabawę na świeżym powietrzu przy muzyce, rozgrywki sportowe oraz wielkie grillowanie. Wszystko to mogło być zorganizowane dzięki współpracy Rady Rodziców. Zabawa była przednia, kolorowa i głośna. 

  • "Trójka Trójce"

    W minionym tygodniu w naszej szkole miała miejsce kolejna akcja pomocy. Tym razem dla dzieci poszkodowanych w powodzi. Dary zwieźliśmy do "Trójki" w Głuchołazach, która nosi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu z jędrzejowskiej "Trójki", gdzie wszyscy są uśmiechnięci, gdy mogą pomóc i gdzie był początek całej zbiórki. Akcja rozszerzyła się na nasze miasto i nie tylko. To kolejna pomoc, która dotarła do konkretnych osób, do dzieci, które powoli wracają do swoich obowiązków w szkołach.

    Udało zebrać bardzo dużo artykułów szkolnych. W transporcie było 30 kartonów z plecakami, farbkami, workami na buty, zeszytami, blokami, kredkami, mazakami, plasteliną, gumkami, korektorami, kalkulatorami i zestawami matematycznymi, papierem kolorowym, długopisami, ołówkami, piórnikami, malowankami, książkami. Było ich tak dużo, że nie sposób wymienić wszystkiego.

    Wszystkim bardzo dziękujemy za otwarte serce.

    Na miejscu niestety można było zobaczyć ogrom zniszczeń... Pokazały one jak nasza pomoc jest potrzebna. DZIĘKUJEMY

  • Europejski Dzień Języków

    Z okazji Europejskiego Dnia Języków obchodzonego 26 września uczniowie naszej szkoły na zajęciach języka angielskiego i niemieckiego przygotowywali plakaty z symbolami krajów europejskich.

    Galeria zdjęć

  • Wycieczka do Tokarni

    Lekcja w dawnej szkole - udział klasy 7 c w warsztatach w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Dzieci poczuły się jak uczniowie sprzed 150 lat licząc na liczydłach, klęcząc na grochu. Po zakończonych zajęciach była nagroda - zabawa toczenia fajerki przed dawnym budynkiem szkoły. Było bardzo miło i wesoło.

  • Pomoc dla Powodzian

    „Nikt nie jest samotną wyspą, jesteśmy zespoleni, nawet wtedy, gdy tego nie wiemy. Łączy nas krajobraz, łączy nas praca i mowa''.
    DOBRO JEST W NAS I POTRAFIMY NIM SIĘ DZIELIĆ. PRZYSZEDŁ CZAS, BY POWIEDZIEĆ DZIĘKUJĘ.
    Miniony tydzień pokazał każdemu z nas, iż jesteśmy razem w trudnych momentach. Tak było w przypadku pomocy osobom, które ucierpiały w wyniku powodzi w naszym kraju, a zwłaszcza w powiecie prudnickim dokąd udała się pomoc także z naszej szkoły.
    Wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom SP nr 3 dziękujemy.
    DZIĘKI TAKIEMU SZTABOWI LUDZI UDAŁO SIĘ. JESTEŚCIE WIELCY.

    Ojciec Jakub wraz z wolontariuszami dostarczył dary do powiatu prudnickiego.
    Na swoim fb napisał:
    "NA MIEJSCU ZOBACZYLIŚMY ZNISZCZENIA, CIERPIENIE I MOGLIŚMY WLAĆ W SERCA POSZKODOWANYCH ŚWIATEŁKO NADZIEI.
    CI LUDZIE SĄ NAPRAWDĘ WDZIECZNI I MIMO WSZYSTKO RADOŚNIEJSI DZIĘKI WAM. BO NIE SĄ SAMI."
    Miejscowości, które otrzymały pomoc: Głuchołazy, Podlesie, Markowice, Bodzanów, Łąka Prudnicka, Brzeg, Nysa, Moszczanka, Polski Świętów.

  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025

    Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego,
    które odbędzie się 2 września o godzinie 9:00.
    Inaugurację poprzedzi Msza Święta w Klasztorze Ojców Cystersów
    o godzinie 8:00.

  • Udanych Wakacji :)

  • Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

  • "As Ortografii" - wyniki

    W dniu 16.06.2024 podczas obchodów Dni Jędrzejowa odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników III Gminnego Konkursu Ortograficznego „As Ortografii”.
    Zwycięzcami zostali:
    Kategoria klas I
    I miejsce: Alicja Maj SP nr 4
    II miejsce: Eryk Wierzchowski SP nr 3
    III miejsce: Izabela Znojek SP nr 5
    Kategoria klas II
    I miejsce: Liliana Osińska SP nr 3
    II miejsce: Ada Jędrasik SP nr 5
    III miejsce: Lena Piasecka SP nr 2
    Kategoria klas III
    I miejsce: Alicja Chudzik SP Prząsław
    II miejsce: Dawid Kleszowski SP nr 3
    III miejsce: Amelia Zięba SP nr 5
    Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  • Laboratoria Przyszłości - czerwiec

    13 czerwca 2024 roku odbyły się warsztaty rozwijające kreatywność dla uczniów z różnymi niepełnosprawnościami dla klas 4 - 8 w ramach wykorzystania pomocy dydaktycznych z Programu ”Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach rozwijając swoją kreatywność, sprawność manualną oraz umiejętności posługiwania się różnymi klockami edukacyjnymi.
    M. Blicharski i M. Gajda - Blicharska

  • Moje pierwsze prawo jazdy

    13 czerwca 2024 roku odbyło się szkolenie oraz egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów klas 4.  Do egzaminu przystąpili uczniowie, którzy otrzymali pozytywny wynik z części teoretycznej. Uczniowie zostali przeszkoleni z podstawowych  zasad poruszania się w  ruchu drogowym oraz prawidłowej jazdy na rowerze. W nagrodę otrzymali odblaskowe kamizelki zwiększając swoją widoczność na drodze.
    M. Gajda - Blicharska i M. Blicharski

  • Rodzinne Czytanie

    Klasa 2a, której wychowawcą jest Anna Adamczyk pod koniec kwietnia przystąpiła do ogólnopolskiego programu Rodzinne Czytanie, gdzie przeprowadzone były zajęcia odnośnie przeczytanych historii z książki „Wnuczka Antykwariuszka”. Były zabawy, rebusy, układanie wyrazów oraz część plastyczna, gdzie dzieci wykazały się wielką kreatywnością i wyobraźnią. 

  • "Książka uczy, książka bawi!"

    Jak co roku o tej porze w bibliotece szkolnej gościliśmy uczniów klas IV. „Książka uczy, książka bawi!” to impreza edukacyjno – czytelnicza zorganizowana przez bibliotekarzy szkolnych: panią Dorotę Domagałę – Cichoń i panią Annę Haczyk oraz nauczyciela języka polskiego panią Katarzynę Palimąkę. Tłem naszej „zabawy i nauki z książką” jest bogata twórczość pana Grzegorza Kasdepke. Wszystkie konkurencje: „Coś tu nie pasuje”, zagadki, „Muzeum wyrazów”, „Szczegóły” i opowiadania dotyczące związków frazeologicznych pochodzą z książek tego autora zatytułowanych: „Tu i tam z Kubą i Bubą”, „Kuba i Buba czyli Awantura do kwadratu” oraz „Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”. Mamy nadzieję, że dzieci bawiły się dobrze w towarzystwie tych książek, że wzbogaciły swoje słownictwo, a nade wszystko, że zachęciłyśmy uczniów do czytania twórczości Grzegorza Kasdepke.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3
    ul. Reymonta 1
    28 - 300 Jędrzejów
  • 0 41 386 12 51

Galeria zdjęć