Klauzula_Informacyjna_RODO.pdf
Więcej informacji w zakładce RODO
Harmonogram stałych dyżurów nauczycieli w ramach dostępności dla uczniów, rodziców w roku szkolnym 2024/2025. W każdy 1 – szy poniedziałek miesiąca w godz. 1600 - 1700 dyżur dla rodziców pełnią wszyscy nauczyciele. W pozostałe tygodnie miesiąca nauczyciele mają dyżury wg poniższego harmonogramu:
24 marca rozpoczął się nabór do Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Gigathon" skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Informacja_o_konkursie_do_przekazania_rodzicom.pdf
gigathon.pl - zapisy
24 kwietnia w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się wieczór poświęcony Janowi Pawłowi II w 20 rocznicę śmierci. Na deskach CK ramię, w ramię stanęli nauczyciele i uczniowie. Przy blasku świec recytowali poezję Papieża i o Papieżu, która przedzielana była pięknymi piosenkami wykonywanymi przez uczniów. Narracja była tak prowadzona, że każdy nauczyciel wchodził w swoją rolę bez jego zapowiedzi, by nie zaburzać przesłania treści. W rolę piosenkarza także wcielił się Ojciec Jakub, który zaśpiewał piosenkę Bajora "Panie, który jesteś". Nie zabrakło także tancerek, które wytańczyły cudowne solówki np. do utworu "My way". Całość uświetnił występ "motylków" czyli dziewczynek z 1 klasy, które wzbudziły ogromny zachwyt u widzów. Zatańczyły taniec baletowy "Butterfly".
Joanna Podgórska
Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego wydarzenia na itvjedrzejow.pl
23 kwietnia 2025 r. uczniowie klasy 5c odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Jędrzejowie, gdzie uczestniczyli w zajęciach historycznych pod hasłem: "1000 lat temu w Polsce... Bolesław Chrobry – pierwszy król Polski".
Prezentacja multimedialna przybliżyła uczestnikom sylwetkę władcy i jego zasługi, a karta edukacyjna pozwoliła sprawdzić zapamiętane informacje. Następnie w ramach zabawy w kancelarię królewską uczniowie zostali skrybami i redagowali własne edykty, pisząc je prawdziwymi gęsimi piórami. Galeria zdjęć
15 kwietnia do naszej szkoły dotarł pociąg z dostojnym Patronem - poetą, Władysławem Broniewskim, który w rozmowie z uczniami opowiedział o swych wojennych losach, prywatnych dramatach i znajomości z Tadeuszem Przypkowskim, u którego bywał. Broniewski dowiedział się od nas, kiedy i w jakich okolicznościach został Patronem "Trójki" oraz przekonał się, jak ciekawie dzisiejsza młodzież interpretuje jego poezję. Spotkanie stanowiło ucztę duchową dla zgromadzonych, pozwalało bowiem na chwilę refleksji i zatrzymania nad lirycznym słowem. Całość przeplatały współczesne utwory muzyczne do tekstów wierszy poety, a bogata prezentacja eksponująca galerię zdjęć twórcy prowadziła przez koleje losu Patrona. Końcowa piosenka potwierdziła, że "Broniewski jest dobry na wszystko"!
Serdecznie dziękujemy za udział w obchodach Dnia Patrona szkoły przybyłym Gościom, wśród których znaleźli się: Burmistrz Miasta - Pan Marcin Piszczek, Zastępca Burmistrza - Pan Robert Kruk, Sekretarz Miasta - Pani Renata Kawiorska oraz Kierownik Samorządowego Centrum Usług Wspólnych - Pani Ewa Fortunka. Podziękowania kierujemy również do wspaniałych Aktorów! Galeria zdjęć - Miasto Jędrzejów
W dniu 13 kwietnia odbył się coroczny kiermasz charytatywny w klasztorze o. o. Cystersów „Wielkanocny zajączek” organizowany przez szkolne koło wolontariatu naszej szkoły. Dzięki uprzejmości Ojców Cystersów podczas kiermaszu sprzedawane były piękne dekoracje świąteczne, palmy wielkanocne wykonane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Bardzo dziękujemy społeczności szkolnej i lokalnej za tak duże zaangażowanie. Dzięki tej akcji wielu uczniów będzie mogło otrzymać potrzebne im wsparcie.
"Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka". Składamy serdeczne podziękowania dla uczniów i rodziców za udział w Akcji PCK zbiórka żywności. Dzięki państwa chojnosci 10 rodzin zostało obdarowanych żywnością.
Galeria zdjęć
13 kwietnia br. w 85. rocznicę zbrodni katyńskiej, uczniowie naszej szkoły zapalili znicz i złożyli kwiaty przy tablicy Władysława Zielonki. W 2011 roku posadzony został dąb poświęcony panu Zielonce, który pochodził z Jędrzejowa i był jedną z ofiar zbrodni katyńskiej.
Przy Szkole Podstawowej nr 3 zatrzymali się również uczestnicy 3. Jędrzejowskiego Marszu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, którzy również zapalili znicze i uczcili minutą ciszy Władysława Zielonkę.
Galeria zdjęć
"Autyzm nie jest zaraźliwy, ale mój uśmiech – tak!”
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Niebieskich Igrzyskach – wyjątkowej inicjatywie, będącej formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przypadającego na 2 kwietnia, oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.
Projekt składał się z dwóch części: edukacyjnej i sportowej.
Najmłodsi uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w zawodach sportowych oraz wykonali plakaty pt. „Jak widzę autyzm”. Wzięli również udział w warsztatach, których celem było lepsze zrozumienie funkcjonowania osób znajdujących się w spektrum autyzmu.
Zwieńczeniem akcji było uroczyste, wspólne odśpiewanie Hymnu Niebieskich Igrzysk.
Uczniowie klas starszych uczestniczyli natomiast w wykładzie, który miał na celu pogłębienie świadomości na temat sposobów funkcjonowania osób z autyzmem.
Po części teoretycznej młodzież zmierzyła się w grze Kahoot, z którą poradziła sobie znakomicie!
Więcej zdjęć na szkolnym fb
Dzieci z klasy 3b i 3c udały się w środę 9 kwietnia z wizytą do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jędrzejowie. Serdecznie przyjęte przez kolegów i panie z tamtejszej szkoły wzięły udział w Warsztatach Wielkanocnych. Atmosfera była bardzo miła i serdeczna. Powstało wiele ozdób. Dzieci wykonały pisanki, zajączki, kurczątka wykorzystując przygotowane materiały. Wizytę zakończył słodki poczęstunek i zaproszenie na kolejne w przyszłości spotkanie. Może następnym razem zobaczymy się w naszej "Trójeczce".
Galeria zdjęć
Nasi uczniowie wykonali piękne kartki świąteczne dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Jędrzejowie. Sprawiło im to wiele radości. Joanna i Piotr Klamka, Irena Bartkowska
Nasza szkoła jest laureatem konkursu "Szkola międzypokoleniowa". Mamy pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim z liczbą 150 punktow na 150 możliwych. Wygraliśmy pracownię mobilną składającą sie z 15 laptopów. Dzięki zaangażowaniu naszych seniorów oraz uczniów szkoły osiągnęliśmy tak duży sukces. Na tak wysoki wynik miały wpływ bardzo ciekawe warsztaty dla seniorów poświęcone kompetencjom cyfrowym i cyberbezpieczeństwu. Jesteśmy laureatami wśród 5 szkół z calej Polski z tak wysokim wynikiem.
Liderzy projektu: Małgorzata Gajda - Blicharska i Anna Fendrych
Z okazji Dnia Florysty w świetlicy szkolnej pojawił się wyjątkowy gość. Była nim pani Monika Chrabąszcz, która uwielbia kwiaty i z ogromną pasją tworzy w swojej kwiaciarni piękne bukiety. Dzieci poznały symbolikę roślin, a później zostały zaproszone do tworzenia swoich małych ogródeczków. Pod okiem pani Moniki wykonały kompozycje z bratków, szafirków, narcyzów i hiacyntów, uczyły się sadzić rośliny, usłyszały jak o nie dbać, ale także poznały materiały, którymi można ozdabiać kwiatowe dzieła. Dzieci wykorzystywały białe i kolorowe kamyczki, piasek, jajeczka i kurczaczki. Dziękujemy pani Monice za tak ciekawą i zajmującą lekcję florystyki, a także za prezenty i wyrozumiałość.
Galeria zdjęć
Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki w gminnym konkursie fotograficznym "Wiosna w obiektywie". W kategorii klas IV-VIII trzecie miejsce zajął uczeń klasy VII c Błażej Kowalski, a wyróżnienie Krystian Jagiełka z VII b i Iga Ślusarczyk z klasy II a w kategorii klas I-III. Ich talent i kreatywne spojrzenie na budzącą się do życia przyrodę zostały dostrzeżone i docenione. Gratulujemy wszystkim ciekawych prac pełnych wiosennej energii i barw. Dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły w tak wyjątkowy sposób. Galeria zdjęć
Zapraszamy do podziwiania zdjęć.
W ramach zakupionego sprzętu z Programu Laboratoria Przyszłości uczniowie wykonali piękne i tradycyjne palmy wielkanocne oraz świąteczne dekoracje. Była to doskonała okazja, aby uczniowie mogli spędzić czas w kreatywnej atmosferze rozwijając swoje zdolności manualne oraz poczucie estetyki. M. Gajda - Blicharska, M. Blicharski
W ramach spotkania z rodzicami klasy 7c odbyły się kolejny raz warsztaty z nowoczesnym sprzętem zakupionym w ramach Programu Laboratoria Przyszłości drukarką 3D. Rodzice obserwowali wydruk trójwymiarowego modelu jajka wielkanocne go. Spotkanie miało na celu rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz kreatywności rodziców. M. Gajda - Blicharska, M. Blicharski