Samorząd Uczniowski od 2014 r. SU KLAS IV - VI (2009 - 2014) SU KLAS I - III (do 2014 r.) ZHP SKO

Organizacje

ZHP

VII DRUŻYNA HARCERSKA

„Szczęśliwa  Siódemka”

Opiekun:  pwd Małgorzata Gajda – Blicharska

współpraca: Anna Blicharska, Marek Blicharski i Joanna Klamka,

VII miejska gra terenowa

Dnia 28 października odbyła się VII miejska gra terenowa  "Śladami niepodległości" zorganizowana przez ZHP w Jędrzejowie. Nasza VII  drużyna harcerska uczestniczyła w tym wydarzeniu. Harcerze mieli do wykonania  wiele ciekawych zadań: odczytanie zaszyfrowanej wiadomości, wykonanie pracy plastycznej o niepodległości, udzielenie pierwszej pomocy, pisanie  listu do przyjaciela od powstańca. Z uśmiechem na twarzy zakończyliśmy wspólne spotkanie.

1 Listopada - kwesta

1 listopada, jak każdego roku harcerze uczestniczyli w kweście na rzecz ratowania i renowacji zabytkowych grobów na cmentarzu O. Cystersów w Jędrzejowie. Harcerki zapaliły również znicze na Grobach Nieznanego Żołnierza. Nikola, Ania, Pola, Natasza, Patrycja, Lena, Amelka z radością
i dużym zaangażowaniem zachęcały osoby do wsparcia akcji.

Trzecia Jędrzejowska Barbórka przy źródełku

Tegoroczna uroczystość odbyła się 3 grudnia od godz.13.30 przemarszem Górniczej Orkiestry Dętej z Czeladzi.

Nasze harcerki pełniły honorową wartę przy źródełku i figurce świętej Barbary gdzie zaproszeni goście złożyli wiązanki oraz zapalili znicze.

28 stycznia 2024 r. - 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Udział naszej szkoły w 32 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nasi wolontariusze: Lena, Julia, Antosia, Amelka, Ala, Lena, Maja, Antek, Mikołaj, Filip, Oliwier, Maja, Bartek kwestowali na terenie Jędrzejowa. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to coroczna inicjatywa charytatywna, która łączy ludzi na całym świecie. Również w naszej szkole uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w tę szlachetną akcję, tworząc atmosferę współpracy i solidarności.

Małgorzata Gajda - Blicharska
Nauczyciele i wolontariusze WOŚP

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i nauczycielom z naszej szkoły za zaangażowanie i serce, jakie włożyliście w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki Wam z każdym rokiem udaje się osiągać coraz większe sukcesy i zbierać fundusze na szczytne cele. W tym roku uzbieraliśmy 15215,64zł i 12.90 euro. Tegoroczna zbiórka była nie tylko wyjątkowa, ale również rekordowa pod względem zebranych funduszy. Dziękujemy za Waszą niezwykłą determinację i wkład w osiągnięcie tego niezapomnianego sukcesu!

Koordynator WOŚP

Małgorzata Gajda - Blicharska

Harcerze biorą udział w licznych imprezach szkolnych, akademiach, w uroczystych apelach pod tablicą Patrona naszej szkoły, wykonują pomoce dydaktyczne dla klas młodszych, szkolne gazetki, miłe niespodzianki dla szkolnych kolegów .Biorą liczny udział w akcjach charytatywnych: kiermasze słodkości , Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy .

Harcerze opiekują się Grobami Nieznanego Żołnierza, biorą udział w obchodach dnia 11 - go Listopada, 3-go Maja . W szkole organizowane są harcerskie ogniska, mini rajdy, andrzejki, pikniki. Harcerze są godnymi reprezentantami szkoły do której uczęszczają.

Piosenka drużyny

My harcerki, zwinne pszczółki,

Lubimy chodzić do naszej szkółki.

Każda z nas jest uśmiechnięta,

Bystre i zwinne z nas dziewczęta.

Ref: Lubimy słodycze i miodzik,

Na zbiórki tez lubimy chodzić.

Pomagamy rówieśnikom i młodszym,

Uśmiechem i sercem radosnym.

Lubimy wycieczki i rajdy,

Sprawia nam to dużo frajdy.

My pszczółeczki z siódemeczki,

Śpiewamy również piosneczki.

My harcerki z siódemeczki,

Lubią nas wszystkie pszczółeczki,

Okrąglutkie i chudziutkie,

I te duże i malutkie.

Piosenka została napisana w 2005 roku.