Rok szkolny 2023/2024 2022/2023 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM WŁ. BRONIEWSKIEGO W JĘDRZEJOWIE

JOANNA KLAMKA - DORADCA ZAWODOWY

Lp.

Zakres czasowy (dany miesiąc)

Działania wybrane ze Świętokrzyskiego Kalendarium na Rzecz Rozwoju Systemu Doradztwa Zawodowego

1.

WRZESIEŃ 2022

• Organizacja pracy, diagnoza potrzeb środowiska, opracowanie rocznego planu działań, Szkolnego Kalendarium Działań

• Świętokrzyskie Kalendarium Doradztwa Zawodowego – strona Kuratorium Oświaty zakładka „Doradztwo zawodowe”.

•  Zamieszczenie w zakładce „Doradztwo Zawodowe” – Szkolnego Kalendarium Działań.

• Współpraca z Radą Pedagogiczną, obejmująca koordynację działań wszystkich nauczycieli na rzecz doradztwa zawodowego i przygotowania uczniów do wyboru drogi zawodowej i edukacyjnej.

2.

PAŹDZIERNIK 2022

• OTK – organizacja działań na terenie powiatów.

• Wymiana informacji i doświadczeń z kadrą pedagogiczną innych szkół z danego powiatu, służąca nawiązaniu ścisłej współpracy pomiędzy szkołami.

LISTOPAD 2022

• Zbieranie, aktualizacja i upowszechnianie informacji o zawodach, możliwościach kształcenia i doskonalenia kwalifikacji zawodowych oraz rynku pracy w wymiarze lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim.

GRUDZIEŃ 2022

• Wolontariat pomysłem na pierwsze doświadczenia zawodowe młodzieży – Tydzień wolontariatu. - zachęcanie i wykonanie prac na rzecz niepełnosprawnych na rzecz Fundacji Anny Dymnej

STYCZEŃ 2023

• Opracowanie i udostępnianie informacji o szkołach ponadpodstawowych dla uczniów klas VII i VIII  w ramach doradztwa zawodowego

MARZEC 2023

• Informator „Oferta edukacyjna szkół kształcących w zawodach szkolnictwa branżowego województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022” zamieszczany na stronie Kuratorium Oświaty.

• Zapoznanie uczniów (wszystkie klasy szkół podstawowych) z ofertą szkół ponadpodstawowych poprzez wizyty w szkołach, organizację eventów i wydarzeń o charakterze powiatowym/międzypowiatowym.

• Diagnoza predyspozycji zawodowych uczniów klas VII, wykorzystanie informacji na temat kierunków kształcenia, wycieczki zawodoznawcze do szkół ponadpodstawowych.

KWIECIEŃ 2023

• Wycieczki wirtualne., dni otwarte.
  • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

CZERWIEC 2023

• Podsumowanie działań.

Dni Otwarte w ZSP 2

Dni Otwarte w ZSP 1

INFORMATORY - województwo świętokrzyskie

na rok szkolny 2023/2024

Licea ogólnokształcące

Szkoły branżowe

Losy_naszych_absolwentow_2022.pdf

Ogólnopolski Tydzień Kariery

hasło - Złap za stery do swojej kariery

"Zawody przyszłości"

Dnia 17 lutego 2023 r. odbyły się 2-godzinne warsztaty zawodoznawcze pt „Zawody przyszłości” z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy. Uczestnikami byli uczniowie klas ósmych. Celem spotkania było:

- przekazanie młodzieży w wiedzę na temat zawodów obecnie poszukiwanych i prognozy zapotrzebowania na zawody oraz kwalifikacje w bliższej i dalszej przyszłości

- promowanie kształcenia całożyciowego a także wskazanie w jaki sposób analizując swoje zasoby dokonać właściwego wyboru zawodu i zaplanować swoją ścieżkę rozwoju.

"Festiwal Kreatywności"

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w konkursie plastycznym „Festiwal Kreatywności” w ramach programu „Ekonomia na co dzień”. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie plakatu reklamującego firmę.

Joanna Klamka, Marek Blicharski

29.03.2023 - Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych

w Centrum Kultury w Jędrzejowie

Konkurs filmowo - zawodowy "Kim będę w przyszłości"

Nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie filmowo - zawodowym „Kim będę w przyszłości”. Organizatorem był świętokrzyski Kurator Oświaty. Przedmiotem było nagranie krótkiego filmu promującego jeden z zawodów przyszłości lub zawód, który chce wykonywać w przyszłości. Uczniowie klasy siódmej przedstawili rolnika, nauczyciela, mechanika, lekarza, ratownika medycznego. Filmy zostały wysłane drogą elektroniczną.

"Ekonomia na co dzień"

W ramach współpracy projektu „Ekonomia na co dzień” uczniowie klas ósmych uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie: „Forum Ekonomiczne Młodych”. Organizatorem konkursów była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W pierwszym etapie hasłem przewodnim było „Przedsiębiorco – co się teraz liczy?”. Jeden zespól wykonał ciekawą prezentację (Klaudia Boduch i Patryk Piasecki kl. 8 c), natomiast druga praca to plakaty dotyczące tego tematu (Bartłomiej Klamka kl. 8 d).

Klaudia_Boduch_i_Patryk_Piasecki.pdf

Joanna Klamka i Marek Blicharski