DNI OTWARTE
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie
http://www.zsp1.jedrzejow.com.pl/
zaprasza na dni otwarte
29 i 30 kwietnia 2019 roku.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie
http://zspgrot.edu.pl/
zaprasza na dni otwarte
15 - 17 maja 2019 roku.
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie
http://liceumreja.pl/
zaprasza na dni otwarte
24 maja 2019 roku.
Ulotka informacyjna: dni-otwarte.pdf
Drodzy rodzice i uczniowie klas ósmych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie odbywa się drogą elektroniczną.
Od poniedziałku, tj. od 13 maja 2019 r. uczniowie mogą rekrutować się:
- poprzez stronę: https://swietokrzyskie.edu.com.pl/ lub
- wejść na stronę internetową wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej, znaleźć zakładkę nabór/rekrutacja.
Poprzez stronę uczeń wypełnia swoje zgłoszenie, ale także powinien pobrać wniosek, wypełnić go
i podpisany dostarczyć do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych
list_minister_edukacji_narodowej_do_rodzico__w.pdf
Oferta edukacyjna liceów ogólnokształcących województwa świętokrzyskiego
na rok szkolny 2019/2020
Przedstawiamy informatory zawierające ofertę edukacyjną liceów ogólnokształcących z terenu województwa świętokrzyskiego na rok szkolny 2019/2020. Informatory zawierają dane przekazane przez dyrektorów szkół, dotyczące tworzonych profili klas dedykowanych dla absolwentów klas VIII szkół podstawowych.
Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce w EXPO Kraków!
Już dziś zapraszamy do udziału w tegorocznych Targach Edukacyjnych Festiwalu Zawodów
w Małopolsce, które odbędą się w dniach 21-23 marca 2019 na terenie EXPO Kraków. Wydarzenie to w ubiegłych latach roku odniosło wielki sukces i cieszyło się ogromną popularnością wśród uczniów.
Do EXPO Kraków przybyło kilkanaście tysięcy zwiedzających oraz blisko 250 wystawców oraz przedsiębiorców współpracujących ze szkołami. Ogromną popularnością cieszyły się występy na scenie przygotowane przez uczniów, strefa pokazów szkół zawodowych, a w wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej pomagali doradcy zawodowi, badający predyspozycje i kompetencje zwiedzających targi uczniów.
Organizatorem Targów Edukacyjnych Festiwalu Zawodów w Małopolsce jest Województwo Małopolskie, natomiast realizatorem firma Targi w Krakowie Sp. z o.o.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.malopolska.pl
Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowanie uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych - na terenie województwa małopolskiego na rok szkolny 2019/2020.
zalacznik-nr-1-do-zarz-11_19-mko-sp_2.pdf
Targi Kielce ponownie wspierają edukację
Licea Ogólnokształcące, technika, szkoły policealne, uczelnie z całej Polski. Od 20 do 21 marca, w Centrum Kongresowym Targów Kielce ruszy kolejna Giełda Szkół i Uczelni. Wydarzenie każdego roku przyciąga setki młodych mieszkańców świętokrzyskiego, szukających pomysłu na swoją edukacyjną karierę.
Wybór kierunku studiów i uczelni, w której murach młody człowiek będzie poznawał tajniki wybranego przez siebie zawodu nie należy do najłatwiejszych. Tuż przed ostatecznym wyborem dobrze poznać ofertę kilku ośrodków naukowych, porozmawiać z jej absolwentami i kadrą. Takie spotkania często pozwalają rozwiać wiele wątpliwości. Zamiast palcem po mapie planować podróż po kilku akademickich ośrodkach w Polsce bądź liceach czy szkołach policealnych dobrze w marcu odwiedzić Targi Kielce. Giełda Szkół i Uczelni to edukacyjny rarytas, który pomaga młodzieży. W trakcie spotkań na stoiskach, prezentacji, konferencji oraz warsztatów będzie można poznać bogatą ofertę ośrodków naukowych z regionu i nie tylko.
Punkty Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego
Świętokrzyski Kurator Oświaty powołał na terenie województwa 24 Punkty Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego, w ramach działań związanych z prowadzeniem szerokiej akcji informacyjno-doradczej dla rodziców (odnośnie wspierania rodziców w procesie doradczym) i ich dzieci – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Partnerami projektu Kuratora są: Izba Rzemieślnicza w Kielcach, Komenda Wojewódzka OHP, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Punkt doradczy w powiecie jędrzejowskim znajduje się
w Szkole Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie
ul. Przypkowskiego 43.
Oferta Punktu Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego:
- możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych dla rodziców (wskazówki dotyczące tego jak ma wspierać dziecko na drodze rozwoju zawodowego)
- możliwość przeprowadzenia indywidualnej porady i diagnozy predyspozycji ucznia
- uzyskanie informacji dotyczącej dalszego kształcenia dla dziecka
- uzyskanie informacji o zawodach przyszłości i aktualnych trendach na rynku pracy.
Indywidualnej porady doradczej udzielają doświadczeni doradcy zawodowi: Bożena Leksa (OHP), Agnieszka Jastrzębska, Beata Wojtachnio (PP-P).
Regulamin konkursu plastycznego
„Mój wymarzony zawód”
I. Organizatorzy konkursu: Joanna Klamka, Agnieszka Kwiecińska
II. Cele konkursu:
- rozwijanie twórczości plastycznej dzieci oraz aktywności twórczej;
- prezentowanie ciekawych technik;
- kształtowanie wyobraźni dotyczącej przyszłości zawodowej
- organizacja wystawy pokonkursowej
III. Warunki uczestnictwa i przebieg konkursu
- Konkurs przeznaczony dla uczniów przedszkola i 0 oraz klas I-III Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie
- Warunkiem udziału jest wykonanie pracy plastycznej zgodnie z tematem konkursu „Mój wymarzony zawód”
- Uczestnicy przygotowują prace plastyczne na formacie A3 lub A4 w kompozycji pionowej lub poziomej, przy użyciu dowolnej techniki płaskiej( farby, kredki świecowe, ołówkowe, pastele, ołówek, węgiel, tusz, itp.)
- Prace z użyciem elementów gotowych bądź wypukłych nie będą brały udziału w konkursie.
- Prace należy dostarczyć do organizatorów konkursu do 28.02.2018r
- Każda praca powinna zawierać imię i nazwisko autora, klasa.
IV. Oceny i wyboru najciekawszych prac dokona specjalnie powołana komisja konkursowa dla klas przedszkole i 0 oraz klas I-III
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
Wyniki konkursu plastycznego
„Mój wymarzony zawód”
WŚRÓD PRZEDSZKOLAKÓW
I MIEJSCE ZDOBYŁA MAŁGORZATA SKOWRONEK
II MIEJSCE ZDOBYŁA PATRYCJA KOCZAJ
III MIEJSCE ZDOBYŁA AGATA MALUDZIŃSKA
Zwycięzcom gratulujemy. Dziękujemy za piękne prace innych uczestników.
WŚRÓD UCZNIÓW KLAS I - III
I MIEJSCE ZDOBYŁA NATALIA PUTOWSKA (KL. I B)
II MIEJSCE ZDOBYŁA OLIWIA KIELESIŃSKA (KL. II A)
III MIEJSCE ZDOBYLI LAURA KANIEWSKA (KL. II C) PRZEMYSŁAW PIWOWARSKI (KL. III A)
WYRÓŻNIENIE MIKOŁAJ KRÓL (KL. I C)
WYDARZENIA
Alicja Chabuz i Kinga Chowaniec uczennice klasy VIII b brały udział w konkursie wiedzy ekonomicznej. Organizatorem konkursu była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach projektu "Młodzieżowe firmy symulacyjne zmieniają życie lokalnych społeczności" realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim. Dziękuję Ośrodkowi Akademii Młodzieżowej w Lublinie za przygotowanie ciekawych zagadek, a naszym uczestnikom za udział i wytrwałe śledzenie publikowanych filmików, szybkie odpowiedzi i konstruktywne uwagi. Zachęcam do obserwowania Akademii Młodzieżowej na FB - kolejne konkursy już niebawem!
Joanna Klamka
Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski - "Król fryzjerów"
Dnia 6 grudnia uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim o tytuł „Króla Fryzjerów” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jędrzejowie. Uczestnicy konkursu musieli wykonać fryzurę sylwestrową na żywym modelu w ciągu 90 minut. Wśród uczestników z naszej Szkoły byli:
Fryzjer - Wiktoria Chatys kl. 8 a
Model - Karolina Kuryga kl. 7a
Fryzjer - Nikola Trzaskacz kl. 8 a
Model - Kinga Motyka kl. 7a
Fryzjer - Roksana Napora kl. 7a
Model - Agata Chatys kl. 7 a
Fryzjer - Patrycja Blicharska kl. 8 b
Model - Julia Marcinkowska kl. 8 b
Fryzjer - Ewa Synowska kl. 8 b
Model - Oliwia Ćwiklińska kl. 8 b
Fryzjer - Wiktoria Kukla kl. 8 b
Model - Kinga Chowaniec kl. 8 b
Fryzjer - Wiktor Dąbrowa kl. 8 b
Model - Adrian Kaczmarczyk kl. 8 a
Wszystkie fryzury były piękne i wyjątkowe. II miejsce zajęła Wiktoria Kukla, natomiast III miejsce należy do Patrycji Blicharskiej. Każdy fryzjer otrzymał upominek na pamiątkę udziału. Gratulacje dla uczennic.
Ósmoklasiści w ZSP nr 2 w Jędrzejowie
18 lutego 2019 - Wyjście klas ósmych do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły.
13 marca - spotkanie ósmoklasistów z nauczycielami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie.
Ósmoklasiści w Zakładzie Weterynarii
Dnia 29 marca Pan doktor Piotr i Pani doktor Ania ciekawie zaprezentowali zawód weterynarza. Podkreślali, że lekarz weterynarii od kilku lat staje się coraz bardziej prestiżowym i poszukiwanym na rynku zawodem. Jest to związane ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na wykwalifikowane, stojące na wysokim poziomie usługi medyczne związane z hodowlą i opieką nad zwierzętami, czy wiedzą o chorobach odzwierzęcych. Przedstawili również jakie cechy musi posiadać kandydat na weterynarza:
„…musi przede wszystkim lubić zwierzęta, znać ich naturę, zwyczaje, psychikę, mieć tzw. dobre podejście do zwierząt, ale równocześnie musi sobie zdawać sprawę, że jest to trudny zawód związany z ciężką i wyczerpującą pracą fizyczną. Niejednokrotnie weterynarze pracują w ciężkich warunkach, z agresywnymi zwierzętami, a do ich zadań należy nie tylko ratowanie, ale również podejmowanie decyzji o usypianiu zwierząt, gdy nie rokują nadziei na wyleczenie..”.
Podkreślali, że lekarz weterynarii musi mieć szeroką wiedzę o anatomii i chorobach zwierzęcych, sposobach pielęgnacji i hodowli poszczególnych gatunków. Poza badaniem i oceną stanu zdrowia zwierząt, weterynarz zajmuje się rozpoznawaniem chorób, ich leczeniem, zapobieganiem im oraz przeprowadzaniem zabiegów chirurgicznych. Musi posiadać odpowiednią wiedzę do wykonywania badań laboratoryjnych, wydawania recept i dawkowania leków.
Swoje wypowiedzi zakończyli informacjami o miejscach pracy weterynarza: w państwowych lub prywatnych klinikach i przychodniach dla zwierząt małych i dużych, w inspektoratach weterynaryjnych i stacjach sanitarno - epidemiologicznych, w ogrodach zoologicznych, na fermach hodowlanych, w ośrodkach, zajmujących się badaniem produktów spożywczych, w rzeźniach, w laboratoriach, w firmach farmaceutycznych. Wytłumaczyli także czym różni się zakres obowiązków technika weterynarii i weterynarza.
Oferta edukacyjna szkoły "Awans" i ZDZ w Jędrzejowie
14 maja - spotkanie z ósmoklasistami
Oferta edukacyjna OHP w Jędrzejowie
17 maja - spotkanie z ósmoklasistami
Joanna Klamka