2023/2024 2022/2023

Komunikat_prasowy_Laboratoria_Przyszlosci_.pdf

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki
we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Szkoła Podstawowa nr 3 w Jędrzejowie w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 144 500 zł na zakup nowoczesnego sprzętu wyposażenia pracowni: informatycznej, biologicznej, chemicznej, matematycznej oraz technicznej.
Sprzęt będzie wykorzystywany na obowiązkowych zajęciach w szkole oraz na dodatkowych zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów.

Koordynator Małgorzata Gajda - Blicharska

WRZESIEŃ

Nasza szkoła została wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie poprzez zabawę poznają wiele zagadnień w zakresie robotyki, konstrukcji maszyn, logicznego myślenia oraz kreatywności. Ofertę szkoły wzbogacono o dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów: informatyczne w oparciu o zagadnienia z robotyki, techniczne z elementami konstrukcyjnymi oraz rękodzieła artystycznego.
Zajęcia są prowadzone w nowoczesnej i atrakcyjnej formie, wspierają rozwój kreatywności, wyobraźni przestrzennej sprawności manualnych, estetyki oraz twórczego myślenia.
Roboty i robociki stały się atrakcyjnymi towarzyszami uczniowskich aktywności - zarówno dydaktycznych jak i rekreacyjnych.

PAŹDZIERNIK

Dziennikarstwo po angielsku - uczniowie przygotowują w języku angielskim oraz nagrywają krótkie audycje - podcasty o miastach Polski. Uczą się w jaki sposób obsługiwać mikrofony oraz dostosowywać program do rejestracji dźwięków. Zajęcia umożliwią rozwinięcie pasji oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych, przy jednoczesnym poszerzaniu wiedzy z dziennikarstwa.

Natomiast w ramach zajęć pozalekcyjnych Technika i kreatywność uczniowie poznają narzędzia do obróbki drewna. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się urządzenie do wypalania wzorów
w drewnie oraz piła ramowa kątowa ukośnica do drewna. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie tworzą prace z drewna wykorzystując swoje twórcze pomysły.

Na zajęciach koła informatycznego uczniowie poznają program mBlock, uczą się sterować robotem oraz programują czujniki światła i dźwięku.

Wizualizer - jako nowoczesna pomoc dydaktyczna

W naszej szkole korzystamy z kolejnego urządzenia zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki wbudowanej kamerze w urządzeniu uczniowie na rzutniku multimedialnym
w powiększeniu obserwują mapy geograficzne, rysunki techniczne, prace 3D oraz doświadczenia. Wizualizer jest nieocenionym narzędziem do prezentowania przez uczniów swoich projektów, eksperymentów. Korzystanie z wizualizera na zajęciach dydaktycznych poszerza zakres wiedzy oraz pasje, sprawia, że codzienne lekcje stają się bardziej adsorbujące i fascynujące.

Zajęcia z długopisami 3D - ozdoby świąteczne

MARZEC

W ramach lekcji okolicznościowych z okazji Dnia Św. Patryka uczniowie kilku klas przygotowali zielone przekąski a następnie mogli ćwiczyć umiejętności fotografowania potraw. Oto ich prace.

KWIECIEŃ

Warsztaty  nowoczesnej technologii dla rodziców. Nasza szkoła korzystając  z wyposażenia zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości rozpoczęła przygodę z drukarka 3D.
W nowoczesnej pracowni komputerowej odbyły się warsztaty z rodzicami, na których poznali zasadę działania drukarki 3D oraz uczestniczyli w pokazie wydruku modelu 3D. Z dużym zainteresowaniem
i ciekawością rodzice obserwowali pracę drukarki. Nauczyciele prowadzący spotkanie zorganizowali
dla rodziców niespodziankę w postaci gotowego  wydruku 3D.

CZERWIEC